США тиснуть на низку країн, щоб обмежити їхні торговельні відносини з Китаєм, – WSJ
Адміністрація Дональда Трампа планує використати поточні переговори щодо тарифів для тиску на торговельних партнерів, щоб обмежити їхні відносини з Китаєм
Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що відповідні плани адміністрації Трампа полягають у тому, щоб отримати від партнерів зобов’язання ізолювати економіку КНР в обмін на зниження запроваджених Білим домом торговельних і тарифних бар’єрів.
Американські дипломати хочуть використати переговори з понад 70 країнами, щоб попросити їх заборонити Китаю відправляти товари через їхні країни, а також не дозволяти китайським фірмам працювати на їхніх територіях.
Так, США хочуть підірвати економіку Китаю та змусити Пекін сісти за стіл переговорів з меншими важелями напередодні потенційних переговорів між Дональдом Трампом і лідером КНР Сі Цзіньпіном.
Як кажуть джерела, американські посадовці вже обговорювали цю ідею на ранніх стадіях переговорів з деякими країнами.
Повідомляється, що одним із тих, хто запропонував цю ідею, є міністр фінансів Скотт Бессент, який відіграє провідну роль у торговельних переговорах. Він запропонував цю стратегію Трампу під час зустрічі 6 квітня в Мар-а-Лаго.
- Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США.
- 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.
- 10 квітня тарифи США на товари з Китаю сягнули 145% через попередній указ президента Дональда Трампа про 20-відсоткові мита стосовно фентанілу.
- Згодом Китай оголосив, що підвищує мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%.
- У відповідь на запровадження США мита на товари з Китаю в розмірі 145% Пекін ввів відповідні тарифи, а також китайські авіаперевізники отримали наказ не замовляти постачання від Boeing Co.