США та їхня угода можуть віддалити Україну від ЄС. Акценти світових ЗМІ 28 березня

США та їхня угода можуть віддалити Україну від ЄС. Акценти світових ЗМІ 28 березня 1

У фокусі міжнародних видань – президент Макрон обіцяє "сили заспокоєння" в Україні, але деталі — під питанням, тим часом США тиснуть на Київ, щоб підписати нову угоду про копалини

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 28 березня.

Україна між оптимізмом Зеленського та невизначеністю Заходу

США та їхня угода можуть віддалити Україну від ЄС. Акценти світових ЗМІ 28 березня 2

Фото: Getty Images

 

У The New York Times написали, що за підсумками зустрічі у Парижі, європейці обіцяють підтримувати Україну, але не погоджуються щодо “пропозиції застосування сили”. 

Президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв, що “коаліція охочих” і надалі підтримуватиме Україну у війні проти Росії та допоможе забезпечити мир, зокрема відправивши “сили заспокоєння” після завершення конфлікту.  

“Та він зазначив, що деталі щодо цих сил ще не визначені. Це підкреслює невизначеність дипломатичних зусиль для припинення війни, яка почалася з вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Водночас Росію звинувачують у затягуванні переговорів за посередництва США в Саудівській Аравії, а роль США у підтримці європейських сил в Україні залишається під питанням”, – відзначають у виданні. 

Однак після трьох годин обговорень у Парижі, лише та Франція залишалися єдиними країнами, які підтримували ідею направлення європейських військ в Україну, а Росія “назвала це неприйнятним”, додають американські журналісти. 

У BBC кажуть, хоч президент був бадьорим та оптимістичним у Парижі, але “Європі буде важко гарантувати безпеку України”. Також британці відзначили слова Зеленського про те, що “Путін скоро помре”, які говорять про те, що українська влада дивиться на довгострокову перспективу у війні з росіянами, а не на короткострокову, як хоче Трамп, щоб до Великодня була укладена дієва угода. 

У The Guardian пишуть, що Зеленський почав використовувати “стратегічний оптимізм”, щоб підкреслити “велику недобросовісність Росії”. Мовляв, президент України зрозумів, що команда Трампа вимагає позитиву, і немає сенсу намагатися “нагнітати реальність”.

У The Fox News написали, що “Європа каже “ні” спробам Трампа скасувати санкції проти Росії” і тим самим, нібито, “руйнує Чорноморське перемир’я”. Адже європейські лідери чітко дали зрозуміти, що не дотримуватимуться планів президента Дональда Трампа допомогти Росії повернутися на світовий ринок і скасувати міжнародні санкції, доки Москва не припинить свою незаконну війну. 

“Раніше цього тижня адміністрація Трампа рекламувала свої переговори з Україною та Росією та заявила, що обидві країни погодилися “усунути застосування сили” в Чорному морі, але пізніше Кремль підтвердив, що це лише за умови зняття міжнародних економічних обмежень”, – пишуть у виданні.

У Politico відзначили, яке може бути припинення вогню, коли російські безпілотники-вбивці обрушуються на Україну.

“Напад Росії на Україну не має ознак сповільнення через два дні після того, як Білий дім оголосив, що сторони домовилися про часткове припинення вогню”, – констатують у виданні. 

У Bloomberg прямо написали, що Путін “відчув запах крові у воді щодо чорноморської угоди США”.  

“У своїй книзі “Мистецтво угоди” дав принаймні одну пораду, з якою погодився б кожен, кому коли-небудь доводилося вести будь-які переговори: “Знай, коли відійти від столу переговорів”. Коли справа доходить до угоди про часткове припинення вогню, яку він намагається досягти з Росією в Чорному морі, настав час”, – констатують у виданні.

Нова угода про копалини з США може стати перешкодою вступу України в ЄС

США та їхня угода можуть віддалити Україну від ЄС. Акценти світових ЗМІ 28 березня 3

Фото: Getty Images

 

Тим часом США намагаються схилити Україну на більш широку угоду стосовно корисних копалин, пишуть у Reuters. Однак США не надають гарантій безпеки, при цьому вимагають від України спрямувати всі доходи від ресурсів до спільного фонду. 

Умови перевищують попередню пропозицію, обговорену перед зустріччю Трампа із Зеленським. Переговори веде міністр фінансів США Скотт Бессент. Угода не передбачає права власності США на українські АЕС, але дає Америці пріоритет на купівлю ресурсів та повернення наданої з 2022 року допомоги з 4% річних. Трамп вважає, що це сприятиме миру та компенсує витрати США. 

Речник РНБ США Джеймс Хьюітт зазначив, що угода зміцнить економічні зв’язки країн. Фондом керуватиме Міжнародна фінансова корпорація розвитку США, правління складатиметься з п’яти осіб (3 від США, 2 від України), а кошти конвертуватимуться та виводитимуться за кордон. 

У Bloomberg кажуть, що США намагаються контролювати всі основні майбутні інвестиції в інфраструктуру та корисні копалини в Україні, потенційно отримуючи право вето на будь-яку роль інших союзників Києва та “підриваючи заявку українців на членство в Європейському Союзі”. 

Проблема в тому, що адміністрація президента Трампа вимагає “права першої пропозиції” щодо інвестицій у всі інфраструктурні проєкти та проєкти природних ресурсів у рамках цієї угоди.

“Якщо її прийняти, угода про партнерство надасть США величезні повноваження контролювати інвестиції в Україну в проєкти, включаючи дороги та залізниці, порти, шахти, нафту і газ і видобуток найважливіших корисних копалин. Це означало б безпрецедентне розширення економічного впливу США в найбільшій за площею країні Європи саме в той час, коли вона намагається приєднатися до ЄС”, – відзначають у виданні. 

Журналісти додають, що адміністрація Трампа, фактично, хоче змусити Україну заплатити за всю військову та економічну підтримку США, надану з початку війни, перш ніж Київ отримає будь-який прибуток із фонду партнерства. Також ця угода, яка не має обмежень за часом, забороняла б Києву продавати важливі корисні копалини країнам, які є “стратегічними конкурентами” США.

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності