Українці добре знають про штучний інтелект, але мало використовують його можливості. Думки з приводу ШІ розділилися з ухилом у песимізм.
За даними опитування, реальне використання ШІ серед українців залишається обмеженим: 64% населення не використовують взагалі, з них:
- 12% уперше чують і не знають, що таке ШІ;
- 52% знають про ШІ, але жодного разу ним не користувалися.
Ще 9% опитаних пробували користуватися ШІ, але не впровадили його у повсякденне життя.
Лише 26% респондентів мають досвід практичного використання ШІ, з них:
- 9% нерегулярних користувачів (кілька разів на місяць чи рідше);
- 17% – регулярних користувачів (12% – щодня або майже щодня та 5% – кілька разів на тиждень).
“Ці цифри свідчать про високий рівень обізнаності про ШІ (88%), але водночас і про значний розрив між знанням і практикою. Лише кожен восьмий українець активно інтегрував ШІ у своє повсякденне життя, а частка регулярних користувачів (щонайменше раз на тиждень) становить 17%”, – йдеться в повідомленні.
Сприйняття ШІ
Найбільша частка респондентів (45%) висловлює побоювання щодо ШІ, вважаючи, що він містить значні ризики та може призвести до серйозних проблем або навіть катастроф.
Водночас 39% опитаних мають позитивне бачення – вони вважають, що ШІ сприяє прогресу й наближає людство до кращого майбутнього.
Загалом, баланс між оптимістами і песимістами щодо ШІ зміщений у бік обережного або критичного сприйняття за винятком молоді. У групі 18-29 років 63% оптимістів і тільки 30% песимістів, зазначають соціологи.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування упродовж 14 лютого – 4 березня 2025 року серед 1029 респондентів.