В “ухилянтів” від військової служби, які не сплатили штраф за порушення мобілізаційних правил, можуть забрати кошти і житло в тому разі, якщо вони не сплатять штрафи. Про це повідомило “Суспільне” з посиланням на Міністерство юстиції.
За даними видання, тільки в Полтавській області станом на 1 травня ТЦК і СП склали півтори тисячі постанов на блокування рахунків жителів області через порушення мобілізаційних правил.
За ст. 307 КУпАП, штраф необхідно сплатити протягом 15 днів з моменту вручення постанови.
У разі несплати постанова передається до виконавчої служби, яка блокує рахунки правопорушника: стягує подвійну суму штрафу; додатково нараховує витрати на облік правопорушень, визначені КМУ.
Стягнення здійснюється насамперед у гривні та іноземній валюті, зокрема кошти на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах. У разі їх відсутності, стягнення провадиться на інше майно, крім такого, на яке не можна накласти арешт.
Сума арешту визначається за виконавчим документом, з урахуванням виконавчого збору, витрат провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, а також винагороди приватного виконавця.
Водночас є майно, на яке не може бути накладено арешт. Згідно з постановою Кабміну від 11.07.2002 № 985, серед майна, на яке не накладають арешт: предмети задоволення щоденних фізіологічних і гігієнічних потреб (посуд, постільна білизна, засоби гігієни); речі індивідуального користування (одяг, взуття, усі дитячі речі); лікарські засоби, окуляри та інші вироби медичного призначення; меблі (по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один стіл та одну шафу на родину); один холодильник на родину, один телевізор, персональний комп’ютер на родину, один мобільний телефон – на кожну особу), призи, державні нагороди, почесні та пам’ятні знаки.