Саудівська Аравія знизила ціни на нафту – ціна на нафту Brent впала до мінімум з 2021 року
Saudi Aramco оголосила про максимальне зниження ціни на нафту. Як наслідок ціна на нафту Brent впала до чотирирічного мінімуму – 63 доларів за баррель.
Світові ціни на нафту падають третій день поспіль після того, як Саудівська Аравія максимально знизила ціну на нафту за понад два роки, а введення мит США проти низки країн викликала занепокоєння щодо глобальної рецесії та зниження попиту, пише Bloomberg.
Ціна на нафту марки Brent впала майже на 4% до 63,01 долара за барель, до рівня, нижчого аніж у квітні 2021 року, тоді як West Texas Intermediate торгували за ціною близько 60 доларів.
Національна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco, яка є найбільшою за видобутком і запасами нафти компанія світу, знизила ціну на арабську нафту для найбільших покупців в Азії в травні більше, ніж очікувалося, лише через кілька днів після того, як ОПЕК+ оголосила про значне збільшення видобутку.
«Ринки починають тиждень усе ще в паніці», — сказала засновник Vanda Insights у Сінгапурі Вандана Харі.
Сигнальні дані ринкових показників послаблюються. Спред між Brent у грудні цього року та тому ж місяці 2026 року ненадовго змінився до контанго.
Ціни на нафту — разом з іншими промисловими та сільськогосподарськими товарами, а також акціями — різко впали, після впровадження мит США та відповіді з боку Китаю. Втрати сирої нафти були посилені несподіваним кроком альянсу ОПЕК+ збільшити видобуток більше, ніж очікувалося. Поєднання ризиків для попиту на сиру нафту в поєднанні з додатковим видобутком створило занепокоєння щодо глобального надлишку.
Відображаючи різке погіршення настрою, Goldman Sachs Group Inc. знизила свої прогнози цін вдруге менш ніж за тиждень. У переглянутому прогнозі ціна Brent на грудень становить 62 долари за барель, що на 4 долари нижче попереднього прогнозу.
Перегляд включає зниження рейтингу ВВП банку, «включно з прогнозом стагнації економіки США», йдеться в записці аналітиків. Ризики «залишаються негативними, оскільки ризик рецесії зріс і тому, що пропозиція ОПЕК+ може зрости більше, ніж ми припускаємо», вважають експерти.
Видання нагадує, що президент США Дональд Трамп тиснув на ОПЕК+ «знизити ціну на нафту», яка, за його словами, необхідна для зниження інфляції та посилення тиску на Росію, щоб допомогти припинити війну в Україні. Коли ринки опинилися під тиском, Трамп відкинув побоювання інвесторів щодо рецесії та не приніс вибачень за потрясіння.
Серед нафтових продуктів ф’ючерси на бензин впали майже на 3% у Нью-Йорку, досягнувши найнижчого рівня з лютого.
Зазначимо, що минулого тижня Росія вперше за півтора роки (з січня 2024 року) почала щодня продавати валюту з Фонду національного добробуту. Основна причина такого кроку – нафтогазові доходи країни у лютому-березні скоротилися майже на 20%.