Санкції на російський СПГ у Європі можуть виявитися неефективними

На разі в Європі воліють гратись у санкції та забороняти поставки через порти, які не задіяні у системі поставок.  

Європі варто ввести повну заборону  на вхід танкерів із російським скрапленим газом на термінали в країнах ЄС, однак на практиці країни Союзу найближчим часом навряд чи вдадуться до справді ефективних санкцій щодо поставок російського скрапленого газу, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у матеріалі «Трамп тисне, Європа вагається: чи заборонить ЄС закупівлю російського СПГ?».

Автор нагадує, що у 2024 році поставки російського СПГ до Європи були рекордними і частка РФ на європейському ринку скрапленого газу перевищила 20%. При цьому  найбільшими споживачами російського СПГ є Бельгія, Франція та Іспанія.

І хоча на практиці в Росії на цьому заробляє не державна казна, а приватні компанії, однак збільшенням поставок до Європи РФ хоче отримати нові  важелі важіль тиску на ЄС і Україну, а також нових союзників.

«Тож не дивно, що пропозиції обмежити імпорт російського СПГ, що заміщає дефіцит газу в Європі, не знаходять підтримки в деяких країнах ЄС, які й блокують ухвалення газового пакета санкцій», – пише автор.

Так, майбутній новий санкційний пакет ЄС навряд чи буде реально змістовним, оскільки, найімовірніше, заборонить постачання російського СПГ в термінали, що й такне підключені до загальної газорозподільної системи Євросоюзу. Як наслідок на сам імпорт це не вплине.

Експерти вважають, що насправді найкращим рішенням для Європи була б повна заборона на вхід танкерів із російським скрапленим газом на термінали в країнах ЄС.

Іншим дієвим кроком було б запровадження санкцій проти танкерів, що перевозять СПГ російського походження, оскільки таких танкерів у світі не надто багато і хїх значно простіше ідентифікувати.

Додатково Євросоюз міг би ввести санкції як проти самої компанії «Новатек», а також проти її керівництва, що є наближеним до президента РФ Владіміра Путіна.

Джерело

АвтоДональд ТрампРосія