Російська нафта – чого Трамп очікує від Китаю та Індії

Скоріш за все, Китай зможе й надалі купувати російську нафту. 

Вторинні санкції США на ті країни, яку купують російську нафту, навряд чи матимуть ефект. Оскільки президент Дональд Трамп не хоче сваритися з головними покупцями нафти з РФ. Про це пише народний депутат Ярослав Железняк з посиланням на статтю The Economist.

Оскільки Трамп поки з Китаєм уникнув торгової війни, в з Індією веде переговори. Відомо, що основні покупці російської нафти як раз саме ці дві країни: Китай (47%) та Індія (38%).

“Після «жорстких заяв» США нафта не зросла, а навпаки — подешевшала. Інвестори не повірили — бо сам Трамп уже наступного дня сказав: “Я ні на чиєму боці”, – додав він. 

Видання DW також пише, що оскільки Китай та США зовсім недавно, не без зусиль, домовилися про нормалізацію взаємної торгівлі, то важко уявити, що вони знову почнуть торговельну війну (а 100-відсоткові мита – це війна).

Однак з Індією переговори про умови торгівлі ще не завершені. Тому не виключено, що один з головних покупців російської нафти таки може від неї відмовитися. 

«Якщо все зайде настільки далеко, що Індія справді не зможе купувати російську нафту, у неї буде можливість переключитися на поставки від інших членів ОПЕК – просто вони будуть коштувати дорожче», – говорить голова напряму товарних ринків компанії Rystad Energy Мукеш Сахдев.

Як писало The Telegraph, заяву Трампа в Москві сприйняли не з тривогою, а з полегшенням. Індекс Московської біржі зріс на 2,7%, а російський рубль зміцнився на 0,8% щодо китайського юаня. Російські чиновники побоювалися масштабних нових санкцій і були задоволені тим, що Трамп обмежився запровадженням здебільшого непридатних до виконання мит проти країн БРІКС

Джерело

БРІКСДональд ТрампІндіяКитайРосіяСША