Виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак зазначила, що армія РФ рухається до територій, багатих на корисні копалини, і це є однією з причин війни
Про це вона сказала в етері телеканалу “Еспресо”.
“Кремль витрачає сотні мільйонів доларів на бомби та ракети, які, до речі, часто виготовляються з українських надр – руд, що до 2022 року різними шляхами експортувались до РФ або інших дружніх їй країн для виробництва озброєння та ведення військових дій”, – зауважила Оринчак.
За словами виконавчої директорки Національної асоціації добувної промисловості України, зараз увесь світ обговорює питання корисних копалин. Цей бум розпочався ще у 2018 році між ЄС та Китаєм, оскільки йдеться про критичні сировини для країн Європейського Союзу та наших євроатлантичних партнерів. Україна, у свою чергу, на 10-30 років відстала від цього технологічного процесу, оскільки в нас не було належної промислової політики й досі немає. У результаті, замість того щоб ефективно управляти цими ресурсами і збагачувати свою незалежність, зокрема газову, ми не використовували ці копалини.
“Росія про ці ресурси знає, оскільки ще за часів Радянського Союзу геологічна інформація про розташування родовищ надходила до Москви. Саме тому Росія і розпочала війну, а повномасштабне вторгнення лише підкреслило цей фактор. Якщо порівняти геологічну та військову мапи, можна побачити, що армія РФ рухається саме до тих родовищ, де зосереджені найцінніші ресурси, які необхідні для того, щоб наша країна могла вижити навіть під час війни”, – наголосила Оринчак.
Виконавча директорка також додала, що все, що видобувається на території України, зокрема капіталовкладення в добувну галузь, перероблювання та виготовлення продукції з нашої сировини, йде до державного бюджету. Це прямі та непрямі податки, зарплатні фонди, рентні платежі, завдяки чому ми можемо утримувати та створювати нову, сильнішу і технологічнішу армію.
“Але для того, щоб ми цього не досягли, Росія забирає все, що є під нашими ногами і що могло б зміцнити нашу країну. Зокрема, це Сумщина та глухівські кварцити, оскільки цей ресурс використовують для виготовлення високотехнологічної зброї, напівпровідників, рацій, GPS, корпусів автоматів та куль, ракет – для різних технологій, де ці елементи є необхідними”, – пояснила Оринчак.
- 3 квітня міністр фінансів США Скот Бессент заявив, що невдовзі українська делегація приїде до Вашингтона для того, щоб підписати угоду про корисні копалини.