Процеси, які сьогодні тривають в економіці РФ, дуже подібні до тих, які відбувались в радянській економіці перед розпадом
Про це в етері Еспресо розповів кандидат економічних наук, головний консультант центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
“Росія закриває економічну та соціальну статистику. Зрозуміло для чого вони це роблять. Річ у тому, що з даних цієї статистики навряд чи можна зрозуміти стан поточної ситуації в Росії. Втім, навіть з тих даних, які вони все ж надають, можна проаналізувати стан їхньої економіки”, – пояснив Ус.
Економіст повідомив, що частка не виплачених кредитів росіянами склала $277 млрд. Цей показник є досить показовим, адже кредитування є класичною моделлю життя росіян.
“До прикладу, у червні Центробанк РФ надав дуже цікаві цифри. Заборгованість росіян по кредитах у перерахунку на долар складають $277 млрд. Тобто, росіяни не повернули банкам кредити на таку суму. Така ситуація призводить до того, що у банків зʼявляється демотивація давати кредити населенню. А кредити для Росії є моделлю їхнього життя. Адже, на початку цього року були дані, що понад 12.9 млн росіян мають три й більше оформлених кредитів. Це говорить про те, що росіяни беруть кредит, щоб перекрити попередній кредит. Якщо ця цифра буде збільшуватись, то банки просто перестануть видавати кредити”, – розповів він.
Також за словами експерта, інфляція в Росії зростає й зростатиме. Все через значні витрати Кремля на військові потреби.
“Інфляція в Росії тільки зростає, оскільки, Кремль продовжує кидати великі кошти на військову сферу. Всі ці моменти створюють для Росії великі проблеми. Багато хто говорить, що економіка РФ не колапсувала за три роки й зараз чогось тримається. Утім, хочу наголосити, що все не так швидко відбувається, як нам того хотілось би. Вже зараз, окрім проблем в металургійній галузі та будівництві, Росія також має проблеми в галузі сільськогосподарського машинобудівництва. Провідне підприємство у цій галузі вже вказує на суттєве скорочення людей. Також страждає вугільна галузь. Росія крок за кроком рухається за повторенням долі Німеччини часів Першої світової війни, коли Берлін ніхто не захоплював, але вони все ж програли ту війну. Або СРСР 1980-х, адже, дуже багато аналогій з тим, що зараз відбувається з економікою РФ і тим, що було з радянською економікою перед розпадом”, – підсумував він.
- Раніше керівник аналітичного напряму мережі “АНТС” Ілля Несходовський зауважив, що на тлі падіння цін на нафту, зростання бюджетного дефіциту та проблем у банківському секторі Росія стрімко наближається до економічної кризи.