Росія готова віддати Україні 300 млрд доларів, але з умовами – Reuters
Водночас частину цих грошей хочуть направити для відновлення зруйнованого росіянами Донбасу та півдня, які ті планують утримати за собою.
Росія може погодитися поступитись активами на суму 300 мільярдів доларів, замороженими у Європі, для відновлення України, але наполягатиме на тому, щоб частина грошей була витрачена на відбудову частину України, яку захопила та по суті зруйнувала російська армія, Reuters із посиланням на три джерела.
Після повномасштабного російського вторгнення в Україну західні союзники заблокували суверенні російські активи на суму 300-350 мільярдів доларів. Це переважно європейські, американські та британські державні облігації, що зберігаються в європейському депозитарії цінних паперів.
Хоча обговорення між Росією та Сполученими Штатами знаходяться на дуже ранній стадії, одна ідей, яку запропонувала Москва, полягає в тому, що Росія може запропонувати використовувати велику частину заморожених резервів для відновлення України в рамках можливої мирної угоди.
Видання нагадує, що минулого року Світовий банк оцінив, що реконструкція та відновлення зруйнованих в Україні міст та сіл коштуватимуть 486 мільярдів доларів.
Агентство зазначає, що така пропозиція з Москви може свідчити, що Росія готова піти на компроміс при укладанні мирної угоди, оскільки раніше в РФ заявляли, що плани використання коштів в Україні є пограбуванням.
Одне джерело, знайоме з дискусіями в Москві, заявило агентству, що Росія може поступитись двома третинами резервів, які підуть на відновлення України в рамках мирної угоди, за умови наявності гарантій відповідальності. Решта грошей має піти на захоплені Росією території на сході України, які Росія тепер називає своїми.
Інше джерело, знайоме з переговорами, повідомило, що Москва погодиться використати гроші для відновлення України, але поки що зарано говорити про можливий поділ. Два джерела підкреслили, що важливо обговорити, які компанії отримають майбутні контракти на реконструкцію.
Інше джерело, близьке до Кремля, але не залучене безпосередньо до дискусій, повідомило, що Росія все одно вимагатиме скасування замороження активів у рамках поступового послаблення санкцій.