Зараз на ринку праці в Україні існує дефіцит практично по всіх вузькоспеціалізованих професіях.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на брифінг засновника й керівника рекрутингової агенції Lobby X Владислава Грезєва.
Яких спеціалістів на ринку праці бракує найбільше
Експерт повідомив, що минулого року баланс пропозицій на ринку праці відновився. Однак щодо конкурсів на одне вакантне місце – фахівців значно менше, ніж до повномасштабного вторгнення РФ.
“Кількість пропозицій від працедавців (за статистикою колег, більших майданчиків, які охоплюють всі сфери ринку праці) – відновилися. Саме пропозиції від працедавців за кількістю, в абсолютних значеннях. Щодо конкурсів на одне місце – ситуація значно менша, ніж до повномасштабного вторгнення”, – розповів Грезєв.
Він уточнив, що така ситуація спостерігається через те, що “дуже багато працездатного населення випустили з країни, або ці люди лишилися на тимчасово окупованих територіях”.
“Замістити їх кимось немає можливості, плюс паралельно потрібно поповнювати особовим складом Сили оборони. Тому загальний тренд такий, що є дефіцит по всіх практично професіях вузькоспеціалізованих, високоінтелектуальних в першу чергу“, – наголосив фахівець.
Він зазначив, що серед дефіцитних професій (виходячи з напрямків діяльності компаній), нині прослідковується потреба, зокрема:
- у фахівцях-комунікаційниках
- у диджитал-спеціалістах
- у маркетологах
- у спеціалістах, які займаються розвитком бізнесу
- у спеціалістах, які займаються продажами
“Водночас на рівні з дефіцитними професіями – інженери на виробництва в оборонно-промисловому комплексі. Різного ґатунку. Люди, які вміють працювати з залізом, умовно кажучи, це зараз прямо супервеликий дефіцит та велика потреба“, – додав Грезєв.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що уряд змінив умови для бронювання від мобілізації під час війни.
Читайте також, скільки людей працює в ТЦК і чи є там військові.