Рідкісноземельні метали України в обмін на зброю США ‒ Зеленський розповів, скільки корисних копалин під окупацією

Рідкісноземельні метали України в обмін на зброю США ‒ Зеленський розповів, скільки корисних копалин під окупацією 1 Зеленський заявив, що можуть отримати пріоритет у видобутку.

Україна готова запропонувати США стратегічне партнерство у видобутку рідкісноземельних металів та інших природних ресурсів, якщо Сполучені Штати продовжать підтримку країни зброєю. Водночас частина цих ресурсів, зокрема близько половини родовищ рідкоземельних металів та менше 20% мінеральних копалин, нині перебуває під російською окупацією. У Києві також побоюються, що Кремль може передати доступ до українських корисних копалин своїм союзникам – у та Північній Кореї.

Про це в інтерв’ю агентству Reuters заявив президент України .

“Нам потрібно зупинити Путіна і захистити те, що у нас є – дуже багатий Дніпровський регіон у центральній Україні”, – наголосив Зеленський.

Він наголосив, що Україна володіє найбільшими в Європі запасами титану, який використовується в авіаційній і космічній галузях, та урану, необхідного для ядерної енергетики й озброєнь. Більшість титанових родовищ розташовані на північному заході країни, далеко від районів бойових дій.

Водночас Зеленський підкреслив, що Київ не має наміру просто передавати свої ресурси, а пропонує США першочерговий доступ до їхнього освоєння на взаємовигідних умовах.

“Американці зробили найбільше для підтримки України, і тому вони мають отримати найбільше. Вони матимуть цей пріоритет, і я хочу обговорити це з президентом Трампом”, – зазначив він.

Президент також нагадав, що радянські геологічні дані про українські надра ще в 1991 році були вивезені до Москви, що дає Росії детальну інформацію про розташування стратегічно важливих ресурсів.

Про те, що станом на січень 2025 року під окупацією знаходяться частина родовищ та місць покладів українських цінних корисних копалин загальною вартістю 48% від усіх українських ресурсів, писала Редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у статті “Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано”.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності