Reuters: ЄС шукає спосіб поєднати експорт американського газу та екологічні вимоги
Європейський Союз шукає способи полегшити експорт газу США для дотримання правил щодо викидів метану, оскільки блок намагається запобігти торговельній війні з президентом США Дональдом Трампом
Про це повідомляє Reuters.
За даними джерел агентства, в межах обговорень торговельних домовленостей зі США Європейська комісія розглядає можливість гнучкішого підходу до застосування правил ЄС щодо викидів метану.
Нагадаємо, з цього року Євросоюз зобов’язав імпортерів нафти й газу до Європи фіксувати та звітувати про викиди метану, який є другим за впливом парниковим газом після CO₂.
Згідно з пропозицією Єврокомісії, планується запровадити додаткові технічні правила, що дадуть змогу американським постачальникам газу до ЄС формально відповідати вимогам щодо екологічних стандартів. Водночас конкретні механізми, як саме це буде реалізовано, джерела Reuters не уточнюють.
Агентство також зазначає, що реалізацію цієї ідеї може ускладнити ініціатива президента Дональда Трампа скасувати чинні в США норми, які зобов’язують газовидобувні компанії звітувати про свої викиди метану. Це створює додаткові труднощі для ЄС у питанні легітимізації поступок для американських постачальників.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб “підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку”.
Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.
Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про припинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25-відсоткового мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.
Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.
9 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що його глобальна тарифна політика є “війною зі світом”, а потім відступив і сказав, що це “зовсім не війна”.
Водночас з 12 квітня Китай підвищує мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%.