Reuters: Індія наполягатиме на поверненні Пакистану до сірого списку FATF
В уряді Індії розглядають можливість звернення до Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), яка займається боротьбою з фінансовими злочинами, з проханням додати Пакистан до "сірого списку"
Про це пише Reuters.
За словами високопоставленого джерела в уряді Нью-Делі, Індія розглядає цей крок на тлі напруженості з Пакистаном.
У виданні нагадали, що Пакистан перебував у “сірому списку” FATF з 2018 року, але був виключений з нього у 2022 році, що значно покращило його репутацію серед міжнародних кредиторів.
Джерело також зазначило, що Індія виступить проти майбутнього фінансування від Світового банку для Пакистану.
Довідково: FATF – це міжнародна організація, що займається боротьбою з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Включення до “сірого списку” FATF означає, що країна перебуває під посиленим моніторингом через її стратегічні недоліки у системах боротьби з фінансовими злочинами. Це може призвести до значних економічних наслідків, ускладнюючи залучення інвестицій та отримання міжнародних кредитів.
Що передувало
Рано-вранці 7 травня збройні сили Індії почали військову операцію, завдавши ударів по інфраструктурі Пакистану. Пакистан провів атаку у відповідь. За даними пакистанських джерел у службах безпеки, під час атаки Індії Пакистан збив п’ять літаків індійських ВПС та один безпілотник.
CNN писало, що між Індією та Пакистаном відбувся один із найбільших повітряних боїв в історії сучасної авіації: загалом у повітрі понад годину боролися 125 винищувачів.
10 травня в Пакистані заявили, що Індія атакувала ракетами три їхні авіабази в Нур Хані, Муріді й Шоркоті. Після цього пакистанські військові розпочали операцію “Незламна стіна” у відповідь на “індійську агресію”.
Уже згодом президент США Дональд Трамп повідомив, що Індія та Пакистан домовились про повне та негайне припинення вогню. Він привітав обидві країни з “використанням здорового глузду та великого інтелекту”.
Пакистан та Індія домовилися до кінця травня відвести свої збройні сили, розгорнуті під час нещодавнього конфлікту в Кашмірі, на позиції мирного часу.