Рейтингове агентство підтвердило свій попередній рейтинг України
Fitch залишив свої попередні оцінки без змін.
Американське агентство Fitch напередодні, 23 травня, вдруге поспіль підтвердило рейтинг України на рівні Restricted Default (обмежений дефолт) для боргів у іноземній валюті. Рейтинг у національній валюті – “CCC+”, що означає дуже високий ризик.
В агентстві пояснили, що Україна продовжує перебувати у процесі реструктуризації зовнішніх боргів. Наразі нереструктуризованими залишаються ВВП-варанти ($2,6 мільярда) та кредит Cargill ($0,7 мільярда).
Що стосується внутрішніх боргів у гривні, Україна продовжує їх обслуговувати, тому рейтинг у національній валюті вищий.
Fitch вказує, що станом на травень 2025 року лише 1,1% боргів у гривні належить нерезидентам. Держателями основної частини боргу є Нацбанк та комерційні банки, причому переважно державні.
Агентство прогнозує, що внутрішні запозичення продовжать збільшуватися, особливо у 2026 році. Це пов’язано з очікуваним скороченням зовнішньої фінансової допомоги. Якщо у 2025 році Україна отримає рекордні $55 млрд зовнішнього фінансування (проти звичайних $25 млрд щорічно у 2022-24), то надалі воно стане менш передбачуваним та, ймовірно, знизиться.
31 травня має бути здійснено платіж понад $500 мільйонів, прив’язаний до темпів економічного зростання у 2023 році, що становили 5,3%. Кабмін наклав мораторій на цю виплату. Повідомлялось, що Україна не буде квапитися з реструктуризацією ВВП-варантів 2015 року, навіть якщо доведеться допустити дефолт за ними.
Умови торгів ми свого часу описували у тексті. Про це читайте у статті “Боргове очищення: що Україна запропонувала своїм кредиторам і що почула у відповідь”.