Пріоритетом угоди про копалини буде сировина з виробництва титану, – економіст Ус
Кандидат економічних наук, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус вважає, що США тиснутимуть на Україну, щоб наша держава дослідила, скільки і яких копалин є на нашій території
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
“Я думаю, що через певний проміжок часу Сполучені Штати Америки будуть здійснювати певний тиск на керівництво України, щоб організовували дослідження, необхідні для розуміння того, скільки яких елементів є в Україні. Ну, я думаю, що пріоритет цієї угоди буде насамперед сировина по виробництву титану”, – сказав він.
Іван Ус зауважив, що однією з великих економічних проблем цієї війни і реакції на неї Сполучених Штатів Америки було те, що США потрібен цитан з Росії, а Росія традиційно отримувала цитан із сировини, яку отримувала з України.
“Переважно, до речі, в Житомирській області, отже, підконтрольна Україні територія. І ось тут треба розмовляти із США стосовно того, що “Слухайте, у нас є сировина, у вас є авіабудівна галузь, яка потребує цей титан. Треба що створити? Створити виробництво, власне, титану із сировини, яка є в Україні”. Тобто, якщо в США не захочуть робити це виробництво в Україні, вони можуть його створити в США, єдине питання, які там зарплати будуть, я думаю, значно вищі, ніж у Україні”, – додав він.
- Україна та Сполучені Штати Америки 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду з відбудови України.
- Комітет Верховної Ради з міжнародної політики 6 травня підтримав ратифікацію угоди про співпрацю зі США у сфері корисних копалин — як за основу, так і в цілому.
- 8 травня Верховна Рада України 8 травня погодила ратифікацію угоди між Україною і США щодо корисних копалин.