Прибуток Нафтогазу 2024 року зріс на 64 відсотки – новини України
Незважаючи на постійні обстріли та загрози, Нафтогаз зумів забезпечити стабільну роботу своїх підприємств.
У 2024 році попри постійні обстріли критичної інфраструктури та загрози енергетичній стабільності, Нафтогаз зумів забезпечити стабільну роботу. Компанія завершила рік із чистим прибутком 38 млрд грн, що на 64% більше, ніж роком раніше. Аудит результатів провела міжнародна компанія KPMG. Валовий прибуток зріс до 89,1 млрд грн, операційний — до 51,1 млрд грн.
Про це повідомляється на сайті компанії.
Материнська компанія НАК «Нафтогаз України» у 2024 році отримала прибуток 23,9 млрд грн після збитку у 0,8 млрд грн роком раніше. Найбільший внесок у фінансовий результат забезпечило АТ «Укргазвидобування», яке наростило прибуток до 20,9 млрд грн і збільшило видобуток газу до 13,9 млрд куб. м. Компанія ввела в експлуатацію 83 нові свердловини та досягла добового видобутку 38,9 млн куб. м.
Інші напрямки також продемонстрували позитивну динаміку. АТ «Укртранснафта» закінчила рік із прибутком 3,7 млрд грн, ПАТ «Укрнафта» — 16,4 млрд грн. Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» вийшла в плюс після минулорічного збитку, а сегмент продажу природного газу завершив рік із операційним прибутком 2,3 млрд грн замість збитку 22,3 млрд у 2023-му. Компанія з розподілу газу збільшила обсяги до 12,3 млрд куб. м, а рівень розрахунків зріс до 97%.
АТ «Укртрансгаз» зафіксувало прибуток у 277 млн грн, попри російські атаки на підземні сховища. У секторі генерації зросла реалізація електроенергії на 24%, теплової — на 4%. Розпочато проекти розподіленої генерації, які додадуть 177 МВт потужності.
До бюджету Нафтогаз перерахував 104,3 млрд грн, що становить 7% усіх надходжень. Крім того, компанія залучила фінансування від ЄБРР і уряду Норвегії на загальну суму 410 млн євро для закупівлі 1 млрд куб. м газу.
Нагадаємо, за оцінками НАК «Нафтогаз України», на наступний опалювальний сезон в Україну потрібно буде імпортувати 4,6 млрд кубометрів природного газу. Незалежні експерти оцінюють потребу в імпорті на рівні 5,5–6,3 млрд кубометрів газу. Цю потребу лише частково продиктовано атаками росіян по українському видобутку. Основною причиною є поступове відновлення економіки та зростання споживання газу. “Чи стане Україні газу на зиму? Час рухатися від екстрених закупівель до стратегічних партнерств” – читайте у статті Сергія Макогона, екскерівника ТОВ «Оператор ГТС України» (2019–2022)