Премʼєр Канади Карні: домінування США на світовій арені закінчилось
Премʼєр-міністр Канади Марк Карні заявив, що нині домінування Сполучених Штатів Америки на світовій арені завершилося, а нові світові держави ведуть стратегічну конкуренцію з Вашингтоном
Про це він сказав на виступі в університеті Торонто, передає Укрінформ.
“Ми стояли пліч-о-пліч з американцями протягом холодної війни й наступних десятиліть, коли США відігравали домінуючу роль на світовій арені. Нині це домінування – в минулому”, – підкреслив глава канадського уряду.
За його словами, зараз світ стоїть на роздоріжжі, й Оттаві слід рухатися власним шляхом. Карні акцентував: водночас зазнають змін “світові торговельні маршрути, союзи, енергетичні системи й навіть знання як такі”.
“США почали монетизувати свою гегемонію: вимагаючи плату за доступ до своїх ринків й зменшуючи відносний внесок до нашої колективної безпеки… Нові світові держави ведуть стратегічну конкуренцію з Америкою. Починає загрожувати новий імперіалізм. Середні держави змагаються за інтереси й увагу, розуміючи, що їх відсутність за столом перемовин, означає їх наявність у меню”, – резюмував він.
- 6 травня Карні сказав президенту США Дональду Трампу під час зустрічі в Овальному кабінеті, що його країна не продається. Натомість глава Америки відповів: “Ніколи не кажіть ніколи”.
- Згодом Дональд Трамп запропонував Канаді сплатити $61 млрд за приєднання до майбутньої системи протиповітряної оборони “Золотий купол”. У разі відмови, він пропонує зробити країну 51-м штатом.