Правоохоронців наділять новими повноваженнями щодо підприємств

Правоохоронців наділять новими повноваженнями щодо підприємств 1 В Кримінально процесуальному кодексі може зʼявитися нова норма. 

Депутати ВР хочуть дозволити правоохоронцям через суд тимчасово обмежувати діяльність юросіб в разі наявності достатніх підстав. Підставами є вчинення дій, які перешкоджають кримінальному провадженню. Такий законопроект, що доповнює Кримінальний процесуальний кодекс (КПКУ) новою статтею 96 (10-1), за основу підтримали 268 депутатів, повідомляють Українські Новини.

Звісно, ця ініціатива повинна біти ретельно вивчена експертами, адже посилює вплив правоохоронних органів та створює додаткові можливості для корупції. 

Нова стаття КПКУ визначає додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру. Серед таких заходів: тимчасове обмеження діяльності юридичної особи – це заборона для юридичної особи протягом визначеного судовим рішенням часу здійснювати певний вид та/або види діяльності.

Зокрема забороняється: 1) брати участь у публічних та оборонних закупівлях; 2) користуватись ліцензією (зупинення дії ліцензії повністю або частково); 3) брати участь у приватизації державного та комунального майна; 4) брати участь в оренді державного та комунального майна (зокрема, заборона продовження договору оренди); 5) отримувати, продовжувати строк дії спеціального дозволу на користування надрами (зокрема, зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами); 6) брати участь в органах соціального діалогу; 7) купувати облігації внутрішніх державних позик; 8) створювати та брати участь в роботі саморегулівних організацій; 9) надавати та отримувати рекламу своєї діяльності; 10) здійснювати спонсорство; 11) брати участь у державно-приватному партнерстві; 12) брати участь у діяльності спільних підприємств.

Пропонується встановити, що у разі наявності достатніх підстав вважати, що від імені юридичної особи та/або в її інтересах можуть вчинятись дії, спрямовані на те, щоб уникнути застосування до неї заходів кримінально-правового характеру, та/або перешкодити кримінальному провадженню іншим чином, слідчий за погодженням з прокурором, прокурор звертаються до слідчого судді (суду) з клопотанням про застосування обмежень до юридичної особи, стосовно якої можуть застосовуватися заходи кримінально-правового характеру.

 

 
 
 
 

Джерело