Поставки російського скрапленого газу у ЄС ‒ Новатек не зміг домовитися у Брюсселі

Поставки російського скрапленого газу у ЄС ‒ Новатек не зміг домовитися у Брюсселі 1 використовує стратегію “розділяй і володарюй”,

Російська компанія “Новатек”, найбільший виробник скрапленого природного газу (СПГ) у країні, намагалася вплинути на аналітичні центри в Брюсселі в контексті можливого посилення санкцій Європейського Союзу.

Про це повідомляє The Financial Times.

За даними видання, цього тижня “Новатек” звернувся до Європейського політичного центру, аналітичного центру “Брейгель” та Центру з регулювання в Європі з проханням організувати зустріч із заступником голови компанії Дєнісом Соловйовим. Всі три організації, які відіграють важливу роль у формуванні рішень ЄС через аналітичні звіти та рекомендації, відмовилися від зустрічі.

Метою переговорів, як зазначалося в запиті “Новатека”, було “обговорення енергетичної безпеки, ролі СПГ та останніх змін у політиці ЄС”. Крім того, ще одна організація, яка побажала залишитися анонімною, також отримала аналогічний запит, проте заявила, що “наразі питання призупинене”.

Зазначається, що візит Соловйова до Брюсселя відбувається на тлі активних дискусій серед урядів країн ЄС щодо можливого запровадження заборони на імпорт російського СПГ. Це єдине викопне паливо з РФ, яке поки що не підпадає під обмеження, введені у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Водночас ні сам Соловйов, ні інші керівники “Новатека”, ані компанія загалом не перебувають під індивідуальними санкціями ЄС.

На цьому тижні Європейська комісія запропонувала часткові обмеження на постачання російського СПГ до портів ЄС, які не підключені до основної газотранспортної мережі блоку. Однак ця ініціатива поки що не отримала підтримки всіх 27 країн-членів і потребує одноголосного схвалення.

Виконавчий директор Центру європейської політики Фабіан Зулег заявив, що росіяни намагаються приховано впливати на ухвалення рішень на Заході, щоб домогтися послаблення санкцій. “ЄС має уникати спокуси відновлення економічної співпраці з Росією, оскільки Москва і надалі буде використовувати взаємозалежність як інструмент тиску”, – наголосив він.

Старший науковий співробітник “Брейгеля” Сімоне Тальяп’єтра зазначила, що Європа ризикує стати жертвою російської стратегії “розділяй і володарюй” через відсутність єдиного підходу до імпорту російського газу. За її словами, у нинішніх умовах деякі країни можуть спокуситися на такі поставки, аби знизити ціни на енергоносії.

Нагадаємо, у 2024 році імпорт російського скрапленого природного газу до ЄС досяг рекордного рівня.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності