Під окупацією Росії знаходяться українські родовища на 12,5 трлн доларів

Під окупацією Росії знаходяться українські родовища на 12,5 трлн доларів 1 В тому числі понад 40% покладів металів та третина рідкоземів та мінералів.  

Станом на січень 2025 року під окупацією знаходяться частина родовищ та місць покладів українських цінних корисних копалин загальною вартістю 48% від усіх українських ресурсів, пише у статті у статті «Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано» Юлія Самаєва.

Так у 2023 році канадські консалтери SecDev спеціально для The Washington Post оцінили вартість корисних копалин України у 26 трлн дол. При цьому при оцінці брали всю територію України в кордонах 1991 року.

Самаєва зазначає, що зараз в Україні окуповано понад 41 вугільне родовище, а це 60% українських запасів, дев’ять родовищ нафти (11% від покладів), 27 ділянок із покладами газу, тобто десь п’ята частина всіх запасів, а також 42% родовищ металів та третина покладів рідкісноземельних металів і мінералів. Серед них у тому числі шість родовищ залізної руди, два — титанової, два — цирконієвої, по одній ділянці із покладами стронцію, літію і урану. Таким чином під окупацією ресурси на 12,5 трлн дол.

«Що простіше: витратити мільярди доларів і роки на підтримку України у сподіваннях, що вона поверне собі кордони якщо не 91-го, то хоча б 14-го, чи вже зараз піти і домовитися з Путіним про розподіл цих ресурсів?», – додає авторка.

Вона не виключає, що суто із міркувань цинічної «ділової угоди» і РФ могли б домовитись про освоєння ресурсів «нових русскіх тєріторій». І для Росії це був би не такий поганий варіант.

«Не те щоб росіянам захоплені ресурси були не потрібні, але список накладених на РФ санкцій, у тому числі персональних, — достатньо вагомий аргумент при будь-якому обміні», – припускає авторка.

Нещодавно «Суспільне» із посиланням на  джерело в Офісі президента України заявило, що президент доповнив «план перемоги» пунктом про корисні копалини, зокрема рідкоземельні ресурси, розраховуючи на підтримку Сполучених Штатів.

Однак про наявність такої пропозиції у плані Зеленського Financial Times писало ще у листопаді. Тоді видання зазначило, що пропозицію внесли із сподіванням на потенційні ділові угоди з адміністрацією Трампа.

У свою чергу заявив, що Україна має  дуже цінні рідкоземельні елементи і США можуть укласти угоду, «за якою вони забезпечать те, що ми їм даємо, своїми рідкісноземельними елементами та іншими речами», однак не уточнив що має на увазі.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності