Перевірка лікарняного в Україні – коли це може статися

Перевірка лікарняного в Україні – коли це може статися 1 Для цього йому потрібно звернутися до Пенсійного фонду.

Попри війну, яку розпочала , українці можуть брати лікарняні та отримувати допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. У разі виникнення сумніву щодо правомірності видачі чи продовження працівнику листка непрацездатності роботодавець може письмово звернутися до Пенсійного фонду України щодо здійснення перевірки.

В ПФУ розповіли, у яких ще випадках можуть провести перевірку.

Відповідно до постанови КМУ від 03.03.2023 № 185 проведення перевірки обґрунтованості видачі або продовження листка непрацездатності та документів, що є підставою для його формування, здійснюють уповноважені посадові особи територіального органу Пенсійного фонду України та/або уповноважені лікарі, перелік яких затверджується правлінням Пенсійного фонду України.

Крім звернення роботодавця, підставами для прийняття територіальним органом ПФУ рішення щодо проведення перевірки листків непрацездатності також є:

  • виявлення невідповідностей шляхом проведення ризик-орієнтованого моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Пенсійного фонду України;
  • повідомлення від Національної служби здоров’я України про виявлення невідповідностей та/або застережень до даних, що містяться в медичному висновку за результатами здійснення заходів з верифікації даних в електронній системі охорони здоров’я;
  • звернення застрахованої особи щодо обґрунтованості виданого їй листка непрацездатності;
  • запити правоохоронних органів та рішення суду.

Довідка про перевірку надсилається ініціатору перевірки та безпосередньо його керівнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та/або за допомогою електронного зв’язку (зокрема через електронний кабінет) протягом трьох робочих днів з дати формування довідки.

В Україні у квітні набувають чинності зміни, ухвалені законом від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування». Нагадаємо, які нові правила діятимуть при оплаті лікарняного.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності