Пенсії за стаж у колишньому СРСР – Кабмін переглянув правила

Оформити одну пенсію в Україні, а другу – в іншій країні, яка була республікою колишнього СРСР, буде проблематично.

Стаж, який отримують українці за кордоном, буде включено для визначення права на пенсію за віком в Україні. Відповідно, після його врахування переглядатимуться і розміри призначених пенсій у бік підвищення, оскільки стаж разом із розміром відрахувань до солідарної пенсійної системи є ключовим критерієм для визначення розміру пенсії. Про це читайте в статті Віктора Конєва, журналіста ZN.UA, “Пенсійні новинки: українцям зарахують закордонний стаж, але перевірять на подвійні виплати”.

Нагадаємо, що в поточному році страховий стаж для нарахування пенсії за віком становить:

  • у 60 років – не менше 32 років;
  • у 63 роки – не менше 22 років;
  • у 65 років – не менше 15 років.

За даними ПФУ, з нинішніх 10,3 мільйона пенсіонерів 72,5% отримують пенсії за віком. При цьому майже 3 мільйони пенсіонерів продовжують свою трудову діяльність і після виходу на пенсію. Тож не дивно, адже прожити на одну пенсію вийде далеко не в усіх. На сьогодні в Україні пенсії понад 10 тис. грн отримують приблизно 14,5% пенсіонерів, близько 29% живуть на пенсії в діапазоні від 5 до 10 тис. грн, приблизно 53% отримують пенсії в районі 3-5 тис. грн і близько 4% пенсіонерів буквально виживають на виплати до 3 тис. грн.

“Але якщо бути пенсіонером, який працює, в Україні можна, а зважаючи на розміри пенсій, і потрібно, то після останніх змін уряду отримувати дві пенсії – одну в Україні, а другу – в будь-якій іншій країні, яка була республікою колишнього СРСР, абсолютно точно стане складніше. Навряд чи вікно можливостей для пенсіонерів-кочівників закриється швидко, але той факт, що його взагалі намагаються закрити, – добрий знак”, – зазначає автор.

Тобто зовсім не зайвим буде зібрати підтвердження про роботу на підприємствах (в установах, організаціях) республік колишнього СРСР і звернутися до органу ПФУ з проханням зарахувати періоди роботи там до страхового стажу. У разі відмови з будь-якої причини зробити це, а органи ПФУ нерідко трактують законодавство не на користь пенсіонера, не варто забувати про існування судів.

З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.

Джерело