Як варіант, підприємець може добровільно збільшити суму внеску.
На даний час більшість фізичних осіб-підприємців сплачують мінімальний єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – це 1 760 грн на місяць (або 5 280 грн за квартал). Про це пише Віктор Конєв, журналіст ZN.UA, у статті “Як вибратися з пастки мінімальних внесків і збільшити свою пенсію”.
Автор зазначає, що офіційна статистика щодо кількості ФОПів, які сплачують саме мінімальний внесок, у відкритих джерелах за 2025 рік наразі відсутня. Проте, згідно з практикою попередніх років, абсолютна більшість ФОПів 1-3 груп обирають саме мінімальну базу для нарахування ЄСВ. Адже це дозволено законом і є найменшим фінансовим навантаженням для підприємців.
Загальна кількість ФОПів 1-3 груп в Україні на 2025 рік становить понад 2 мільйони осіб. Вони, можливо, у сподіваннях забезпечити собі пасивний дохід на старість (а вони далеко не завжди збуваються) свідомо прирікають себе на мінімальну пенсію. При цьому фізична особа-підприємець може платити додатковий ЄСВ і понад мінімальний розмір.
З 2025 року мінімальний місячний ЄСВ для ФОП становить 1 760 грн (22% від мінімальної зарплати у 8 тис. грн), а максимальна база нарахування ЄСВ – 160 тис. грн, що дає максимальний внесок у розмірі 35 200 грн на місяць.
“На порталі електронних послуг Пенсійного фонду вже передбачено можливість добровільної сплати страхових внесків онлайн із мінімальною бюрократичною тяганиною. Тож підприємець може добровільно збільшувати суму внеску, сплачуючи ЄСВ з більшої бази доходу, щоб у майбутньому отримати більшу пенсію або кращі соціальні гарантії“, – додав автор.
З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.