Пенсії в Україні – гідно жити може мала частина пенсіонерів

В українців поки що немає звички думати про пенсію змолоду.

В Україні основними показниками для визначення розміру пенсії є стаж і розмір зарплати. Відповідно люди, які працевлаштовані офіційно й отримують високі зарплати, матимуть вищі пенсії, а ті, хто працює неофіційно, можуть претендувати хіба що на соціальну пенсію. Однак на практиці все набагато складніше. Про це пише Віктор Конєв, журналіст ZN.UA, у статті “Як вибратися з пастки мінімальних внесків і збільшити свою пенсію”.

Фізичні особи-підприємці (ФОП) у більшості відраховують мінімальний єдиний соціальний внесок (ЄСВ) і прирікають себе на мінімальну пенсію (3200 грн). Наймані працівники під тиском роботодавців, які думають лише про мінімізацію відрахувань, нерідко погоджуються офіційно отримувати лише мінімальну зарплату, а решту – готівкою “в конверті”. На пенсію ці люди зароблять, але теж тільки на мінімальну.

До того ж в українців досі немає звички думати про пенсію змолоду. Одні вважають, що до пенсії ще далеко і якось усе владнається. Інші живуть переконанням, що пенсія високою не може бути в принципі, а отже, і намагатися її збільшити немає сенсу.

“Але це не так. За даними Пенсійного фонду України, близько 29% нинішніх пенсіонерів отримують пенсії в діапазоні від 5 до 10 тис. грн, 14,5% – понад 10 тис. Так, небагато, але життя цих людей однозначно краще, ніж у 32% пенсіонерів, які отримують виплати в розмірі 3-4 тис. грн, і вже точно, ніж у тих 4%, пенсії яких становлять до 3 тис. грн”, – пише автор.

Тобто для багатьох в Україні є сенс поборотися за гідну старість.

Інші статті автора можна почитати за посиланням.

Джерело

Пенсія