Оренда в муніципальних квартирах становитиме 6 тисяч гривень

Оренда в муніципальних квартирах становитиме 6 тисяч гривень 1

Уряд України розпочав експериментальний проєкт створення фонду муніципального орендного житла. Вартість буде нижче ринкової.

“Насамперед муніципальне житло отримають ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, , діти-сироти, вчителі, лікарі, комунальники”, – сказав він.

За його словами, визначаються критерії, яким повинні відповідати отримувачі, а також критерії самого житла. Нормою буде метраж 40 кв. м на родину з двох осіб, а також придатність квартири до проживання, включно з умеблюванням та побутовою технікою.

“Орендна плата буде формуватися за спеціальною формулою з урахуванням умов конкретного регіону. Ставка набагато нижча за ринкову і тому доступна для родин з невеликим достатком. Орієнтовно в місяць за оренду однокімнатної квартири люди платитимуть близько 6 тисяч гривень”, – сказав Шмигаль.

Будівництво житла

Прем’єр повідомив, що громади виступатимуть замовниками будівництва. Документація розроблятиметься на основі готових проєктних рішень, що значно прискорить та здешевить процес.

Проєкт буде фінансуватися за кошти місцевих бюджетів, а також за кредитні та грантові кошти партнерів, додав він.

Джерело