Оренда житла – чи потрібно реєструватися в податковій орендодавцю
До 1 травня необхідно подати декларацію про доходи.
Фізична особа може здавати особистве нерухоме майно в оренду без реєстрації ФОП, але є нюанси. За яких умов це можливо пише sud.ua з посиланням на податкову службу в Одеській області.
Видання нагадує, що оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.
Зазначається, що якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.
Іншими словами, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розд. IV ПКУ без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем.
Такий платник за результатами звітного податкового року зобов’язаний до 1 травня року подати до відповідного контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору.