Облікова ставка НБУ підвищена до 14,5%, що вплине на інфляцію

Облікова ставка НБУ підвищена до 14,5%, що вплине на інфляцію 1

Національний банк України підвищив з 24 січня облікову ставку до 14,5% з метою зниження інфляції. Проте ціни залежать не тільки від факторів, на які може вплинути .

Президент інвестиційної групи “УНІВЕР” Тарас Козак, відзначає, що цей інструмент показав певну ефективність під час минулих сплесків інфляції.

На його думку, оскільки торік ціни зросли на 12%, підвищення облікової ставки виглядає виправданим.

Проте експерт додає, що основними причинами інфляції в Україні є не лише монетарні чинники.

“Насамперед на інфляцію впливає здорожчання споживчих товарів, зокрема харчових продуктів та овочів”, – сказав він.

За його словами, важливим фактором є також зростання заробітних плат. Конкуренція за робочу силу змушує працедавців підвищувати зарплати, щоб залучити працівників.

“Окрім того, проблеми з енергопостачанням ускладнюють виробничі процеси, що також сприяє зростанню цін”, – додав Козак.

Водночас заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло вважає, що проблемою цих заходів є те, що НБУ збільшує ставку під впливом двозначної інфляції минулого року. За його словами, вплив її підняття на майбутню інфляцію може не мати значної сили.

“Ми зараз маємо справу з інфляцією витрат, тобто ціни ростуть через збільшення витрат. На це значно впливає війна, яка призводить до додаткових витрат, пов’язаних із її наслідками. Від відновлення бізнесу і будівель до проблем із постачанням електричної енергії, що змушує багато підприємств використовувати генератори або інші альтернативні джерела енергії. В результаті зростають витрати на виробництво та обслуговування”, – сказав Жаліло.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності