Нові правила для ФОПів – податкова звітність для підприємців знову змінюється

Нові правила для ФОПів - податкова звітність для підприємців знову змінюється 1 Щомісячна звітність підприємців не дала результатів. 

З наступного року в Україні скасовується щомісячна звітність для ФОПів (фізичні особи-підприємці). Оскільки вона не дала жодного позитивного ефекту для бюджету, і при цьому стала причиною зайвої бюрократії. Тобто з 2026 року підприємці знову звітуватимуть раз на квартал, як це було до 2025 року. Про це повідомила народна депутатка Галина Васильченко (“Голос”), пишуть Економічні новини. 

йде про звітність, яка стосується трьох платежів: податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиного соціального внеску (ЄСВ) та військового збору. 

Мінекономіки, коли вводило щомісячну звітність, очікувало, що у такий спосіб відбуватиметься моніторинг кадрів на підприємствах для забезпечення бронювання критично важливих спеціалістів. Але ця логіка не стосувалася ФОПів, які взагалі не мають права на бронювання працівників, і виявилася надуманою. Це нововведення викликало обурення у бізнесу та правників.

Васильченко зазначила, що ініціатива про повернення до квартальної звітності обговорювалася пів року з комітетами, урядом і за участі робочих груп.

“Ми неодноразово ставили питання, яке відношення мають ФОПи до “критичності”? Ця вимога створила лише зайве навантаження“, – наголосила вона.

У березні 2025 року було зареєстровано відповідний законопроєкт. Хоча його не вдалося ухвалити одразу через відсутність одного голосу, завдяки наполегливості депутатів, норму таки вдалося переглянути. Вже з 1 січня 2026 року ФОПи знову зможуть звітувати один раз на квартал, як це було до змін.

Для успішної євроінтеграції Україна повинна переглянути модель єдиного податку, яка нині використовується великим бізнесом для оптимізації оподаткування. Про це заявив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики . Він додав, що податкові ставки в Україні вже відповідають середньоєвропейському рівню, тому їх підвищення не є необхідним. Навпаки, в окремих секторах можливе зниження ставок, якщо це не суперечить вимогам ЄС.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності