Нові мита США – Трамп передумав повертати американських виробників додому
Навіть провідні економісти радять американцям робити запаси мила та зубної пасти.
Пояснення методології встановлення тарифів від адміністрації Трампа принципово зміщує акцент у мотивах тарифної війни США. Основна її мета тепер — змістити існуючі торгові баланси на користь Штатів. Про це пише Юлiя Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA, у статті “Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ”.
Тобто нові тарифи, на переконання укладачів формули, мають звести дефіцит зовнішньої торгівлі США до нуля.
Так, країни, які мали додатне сальдо торгівлі з США (тобто продавали їм більше, ніж купували у них), отримали ставки, що становлять половину від співвідношення частки США у їхньому загальному експорті. Країни ж, що мали із США від’ємне або умовно рівне сальдо зовнішньої торгівлі, отримали фіксовані плюс 10%.
Нагадаємо, на початках метою тарифної війни було стимулювати повернення американських виробників додому.
“Натомість на перший план у тарифній війні вийшла боротьба із дефіцитом зовнішньої торгівлі, який у Штатах становить майже 4% ВВП і є постійним ще з 70-х років минулого століття”, – зазначила авторка.
При цьому Трамп пішов широким фронтом, ні про кого не забувши. Мита загалом накладені на 180 країн світу, з них 60 — отримали ставки, вищі за “універсальні” на 10%.
Саме масштабність упровадження нових митних тарифів і викликає чимале занепокоєння у світі, аж до розмов про глобальну рецесію і порад американцям від цілком притомних аналітиків робити запаси мила та зубної пасти. Паніка зрозуміла: прогноз з урахуванням такої кількості країн, товарних операцій, виробничих ланцюгів і можливих дзеркальних відповідей неможливий навіть у часи активного використання ШІ.
“Торгівля зі Штатами для більшості основних торгових партнерів була ну дуже привабливою — середня ставка мит становила близько 3%, значна кількість товарів постачалася взагалі за нульовими ставками. І для всіх без винятку ці умови вже не діятимуть, що не минеться непомітно”, – зазначає вона.
З іншими статтями авторки можна ознайомитися за посиланням.