Несходовський прокоментував інформацію про непродовження ЄС торговельного безвізу
Керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів АНТС Ілля Несходовський прокоментував інформацію про те, що ЄС нібито не продовжуватиме з Україною "торговельний безвіз". На його думку, це може бути джерело одного з чиновників, а не позиція блоку
Про це він розповів кореспондентці Еспресо Катерині Галко.
“Це неназване джерело одного з чиновників, а не позиція ЄС. Звичайно, у цьому контексті нам потрібно уточнити в європейських партнерів, яка їхня політика з приводу продовження безмитного режиму з Україною, але поки що я не робив би з цього як рішення. Можливо, це заява чиновників з окремих країн, які дійсно не хотіли б продовження безмитного режиму. Це може бути Польща, Угорщина, Словаччина – тобто ті країни, які на сьогодні мають певні проблеми з поставкою української сільськогосподарської продукції на європейський ринок”, – вважає Несходовський.
Керівник аналітичного напрямку мережі АНТС також висловив думку, що такі чиновники не можуть вплинути на рішення Євросоюзу, оскільки “основна наша продукція – сільськогосподарська, яка створює, можливо, певні проблеми, то в цьому ключі ми можемо переключитися на інші ринки, зокрема того самого Китаю”.
Водночас він підкреслив: нині не тривають перемовини стосовно переформатування режиму “торговельного безвізу”.
“Чи є політики, які хотіли б непродовження режиму – однозначно, наприклад Польща. Вона напряму й не напряму протягом 2023-2024 років, 2022 року постійно прагнула фактично обмежити доступ української продукції на європейський ринок. Але це не позиція Європи. Це позиція окремої людини. Єдине – ми не повинні повністю це ігнорувати, потрібно зробити запит до наших європейських партнерів, враховуючи наше стратегічне партнерство в усміх інших галузях і сферах”, – заявив Несходовський.
- Раніше “Європейська правда” із посиланням на європейського посадовця інформувала, що ЄС не запровадить нових торговельних преференцій для України відразу після завершення дії чинного механізму “торговельного безвізу” після 5 червня 2025 року.