Не від доброго життя Путін пішов на перемир’я, – економіст Непран

Не від доброго життя Путін пішов на перемир’я, - економіст Непран 1

Перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран вважає, що російський диктатор Володимир Путін пішов на "великоднє перемир’я" не від доброго життя

Таку думку він висловив в етері Еспресо. 

“У політиці просто так нічого не буває. Там кожний погляд, кожний жест, кожне слово розраховано і має певний сенс, і просто так ніхто нічого не робить. Зараз повний інтернет різних догадок і різних версій, різних прогнозів, чому це так. Ну, для того є експерти, для кого є аналітики, для того є журналісти, не будемо забирати в них шматок хліба, щоб вони про це говорили. Ми з вами можемо подивитися з економічної точки зору, тому що я завжди люблю цитувати, хоч мене інколи за це критикують, що 250 років Маркс сказав, що політика – це концентрований вислів економіки. Тому, якщо хоче зрозуміти, що робиться політично, треба завжди подивитися економічно. А що там з економікою, а що там з грошима? І стане вже більш зрозуміло, що робиться”, – сказав він.

Михайло Непран зауважив, що росіяни свідомо готувалися до повномасштабного вторгнення протягом не одного року. Вони вибудовували економічні процеси, робили запаси. У них було розуміння, що внаслідок повномасштабного нападу будуть санкції. Тому був розрахунок на те, як виживати в умовах санкцій. Через це не справдилися сподівання, що через пів року чи рік російська економіка впаде. Вона виявилася більш живучою і витривалішою. 

“Але з усім тим, вода камінь точить, як каже народна мудрість. Подивіться, найстрашніший прогноз, який на сьогодні є для Путіна – це падіння ціни на нафту. Як для Радянського Союзу, от беремо по аналогії, щоб було зрозуміло, ми з вами це пережили 30 років тому. З чого почався Радянський Союз? Ну не з Горбачова, не зради Горбачова, не агента ЦРУ Горбачова, як люблять теорії змови розказують. Американці цілком свідомо домовилися із саудитами і країнами Перської затоки та обвалили ціну на нафту. Ціна на нафту упала, була мінімальна, найменша 8$ від 8 до 20$ барель. Зараз 50, розрахунок в бюджеті росіян – 71. Тобто упала і це зменшує значно приток грошей, які потрібні для війни”, – зазначив він.

Перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України зауважив, що війна – це в першу чергу гроші і ті внутрішні ресурси, які були, поступово закінчуються. 

“Оці “фонд будущих поколений”, “фонд народного благосостояния” вичерпані вже лишилася 1/3. За великим рахунком там іде маса економічних процесів, коли інфляція росте, облікова ставка. З одної сторони, начебто, і грошей у населення більше, гроби по 2 млн отримують. Але ж це гроші не з економіки, це гроші з війни. Тобто на ці гроші ніякого товару не вироблено. Це прийшли, отримали, жінки купили собі машини, шуби, квартири, а нічого самі не виробили. Тобто економіка починає розхитуватися. І є розуміння, і деякі, скажемо, авторитетні, в тому числі російські економісти прогнозують, що в нинішній економічній ситуації, навіть в нинішній, грошей вистачить максимум на рік, на півтора, ну, максимум два”, – розповів Михайло Непран.

На його думку, в Росії починаються процеси, які змушують диктатора Путіна йти на такі кроки, як “великоднє перемир’я”.

“Зрозуміло, що обмеження і зниження рівня життя неминуче. Але це теж до певного рівня. ни були останні 20 років розбещені достатньо високим рівнем життя, соціальними благами, низькою іпотекою, можливості подорожувати по світу. Тобто була соціальна угода між владою і населенням. Ви не лізете в політику, ми вам забезпечимо комфортне життя на рівні пострадянських країн набагато вище, звичайно. Тому от починаються такі процеси, які змушують Путіна робити нестандартні кроки. Власне, з економічної точки зору зрозуміло, чого він це робить. Є проблеми, як цю проблему вирішити? Зняти санкції. Що вони весь час говорять на переговорах з Україною? Це залишити територію і зняти санкції. А тому в нього такий жест: “Дивіться, я класний пацан, я зупинив, знімайте санкції”, – вважає Михайло Непран.

Що відомо про путінське “великоднє перемир’я”

Очільник Кремля Володимир Путін в односторонньому порядку оголосив дію “великоднього перемир’я” з 18:00 суботи, 19 квітня.

До 18:00 у Києві тривала повітряна тривога. Над столичним Лівим берегом збивали дрони-розвідники.

О 17:30 росіяни завдали ракетного удару по місту Ізюм на Харківщині. Після 18:00 на Херсонщині все одно продовжували фіксувати руйнівне влучання російських FPV-дронів.

Після 21:00 19 квітня головнокомандувач надав президенту з усіх ділянок фронту свіжі дані щодо дотримання окупантами умов “великоднього перемир’я” РФ. Тоді повідомлялося, що на частині фронту воно не діє, на частині – стало тихіше.

Станом на ранок Великодня, 20 квітня, ворожа армія намагається створити загальне враження припинення вогню на фронті, але не полишає окремих спроб просуватися та завдавати втрат Україні.

20 квітня пресслужба 66-ї бригади імені князя Мстислава Хороброго повідомила, що російські війська використовують “перемир’я” для підготовки відновлення штурмових дій у зоні відповідальності бригади.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності