НБУ ігнорує рішення уряду щодо повернення валютної виручки

НБУ ігнорує рішення уряду щодо повернення валютної виручки 1 Вчасно не повертається валютна виручка експортерам продукції машинобудування. 

Сім місяців Нацбанк ігнорує рішення Кабміну стосовно продовження термінів повернення валютної виручки для експортерів продукції машинобудування зі 180 до 270 днів. Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на Export Credit Forum, який 22 січня відбувається у Києві. 

Йдеться про рекомендацію Нацбанку подовжити терміни по валютній виручці для експорту дуже обмеженого числа товарів, природа продажів яких не дозволяє закрити угоди за 180 днів (Розпорядження КМУ  № 573-р від 21 червня 2024 року).

Крім того, народний депутат зауважив, що протягом такого ж часу (сім місяців) ігнорує й рішення Кабміну про продовження термінів валютної виручки при імпорту верстатів та інших засобі виробництва.

“В країні війна і ворог нищить обладнання, на якому виготовляється різна продукція. В тому числі оборонна. Термін виробництва складного обладнання під замовлення зазвичай більше ніж півроку. Про це в НБУ ймовірно не чули і рішення уряду проігнорували. Як думаєте – це службова недбалість чи умисел? В тому самому розпорядженні уряд пропонував НБУ також подовжити терміни повернення валютної виручки при експорті агро сировини. А ось це рішення Нацбанк прийняв за 3 тижні. Експорт сировини – так, машинобудування – ні, імпорт верстатів – ні. Це хибна економічна політика”, – відзначив Дмитро Кисилевський.

Депутат нагадав, що за даними Державної митної служби, негативне сальдо зовнішньої торгівлі збільшилось з $27,5 млрд у 2023 році до $29,1 млрд у 2024 році.

Повідомлялось, що за підсумками 2024 року товарообіг України становив $112,3 млрд. При цьому було імпортовано товарів на суму $70,7 млрд, а експортовано – на $41,6 млрд. Найбільше товарів імпортували з Китаю – $14,4 млрд, Польщі – $7 млрд і Німеччини – $5,4 млрд. Найбільше експортували з України до Польщі – на $4,7 млрд, Іспанії – на $2,9 млр та Німеччини – на $2,8 млрд.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності