Нардепка Совсун закликала розглянути альтернативи ядерній енергетиці

Нардепка Совсун закликала розглянути альтернативи ядерній енергетиці 1

Депутатка Верховної Ради України від партії "Голос" Інна Совсун закликала знайти способи розвитку енергетики країни без будівництва нових ядерних реакторів, наголошуючи на необхідності впровадження короткострокових рішень

Про це повідомила кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

Вона зазначила, що американські реактори є дорожчими, тому Україні потрібно переосмислити, чи саме ці технології є оптимальним варіантом.

“Звісно, що американські реактори будуть дорожче. Тому нам треба, в принципі, дивитися, а чи треба нам саме реактори, чи це оптимальний шлях розвитку української енергетики”, – зауважила вона.

За її словами, протягом останніх півтора роки в Раді обговорюєте питання децентралізованої системи енергетики, однак країна продовжує централізувати свої енергетичні ресурси.

“Зараз замість того, аби будувати, власне, децентралізовану систему, ми її ще більше централізуємо, і генерацію будемо далі концентрувати в єдиних точках, наших атомних електростанціях, які і зараз виробляють більшість електроенергії в Криму. І це становить величезний ризик для нас, зважаючи на нашого сусіда”, – попередила Совсун.

Вона підкреслила ризики, пов’язані з розташуванням атомних станцій, особливо в умовах загрози від російської агресії.

“Міністр Галущенко каже про те, що, мовляв, росіяни не обстрілюють атомні електростанції. Це правда, на щастя. Але вони прекрасно знають, де знаходяться підстанції, через які електроенергія з цих АЕС постачається до споживачів. І вони їх якраз обстрілюють регулярно”, – наголосила нардепка.

Совсун зауважила, що, враховуючи нинішню ситуацію в країні, важливо знайти короткострокові рішення.

“Можливо, нам про побудову атомних блоків треба буде говорити через п’ять років. Але зараз нам цих п’ять років треба якось вижити. І для того, аби зараз вижити, ми точно не можемо брати дуже обмежені ресурси, які є всередині країни і вкладати їх в проєкт, який може через п’ять років почне давати генерацію. Тому що у нас громадяни виїдуть просто, якщо буде напружена ситуація з електроенергією, якщо вона буде далі продовжуватися, то через п’ять років вже не буде споживачів для цієї електроенергії, бо всі просто виїдуть”, – пояснила вона.

Депутатка також додала, що обговорення нових типів реакторів може бути релевантним, але підкреслила, що в умовах, коли Україна потребує термінових рішень, інвестиції у довгострокові проекти є нераціональними.

“Тому що прямо зараз в умовах, коли країна ходить по світу, з притягнутою рукою просить “Закупіть нам газ за ваші кошти”, витрачати гроші на побудову чогось, що може через п’ять років почне працювати, це геть нераціонально”, – підсумувала Совсун.

  • Нагадаємо, Україна продовжить будувати нові блоки, зокрема на Хмельницькій АЕС, бо це допоможе бути енергонезалежними. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пленарному засіданні Верховної Ради під час “години запитань до уряду” у Верховній Раді, йшлось у відеотрансляції, яку вів народний депутат Олексій Гончаренко
  • Як ми вже писали, Україна визначила добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції одним із ключових напрямів своєї Енергетичної стратегії до 2050 року, повідомляв експерт Energy Club Іван Григорук. Згідно зі стратегією, третій енергоблок Хмельницької АЕС планують підключити до енергомережі вже у 2028 році
  • В комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 16 січня підтримали закупівлю обладнання для добудови Хмельницької атомної електростанції.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності