Нардеп Крулько розповів, чому важливо ухвалити зміни до Бюджетного кодексу в межах угоди зі США
Народний депутат України Іван Крулько прокоментував, чому важливо ухвалити зміни до Бюджетного кодексу в межах угоди зі США
Про це він сказав у ВР, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Крулько нагадав, що сьогодні, 13 травня, на Комітеті з питань бюджету, потім в сесійній залі відбувся розгляд в першому читанні проєкту закону про внесення змін до Бюджетного кодексу у межах угоди між Україною та США про корисні копалини.
Він розповів, що зміни до Бюджетного кодексу передбачають, що 50% рентної плати, продажу ліцензії, а також угоди про розподіл продукції буде направлятися до новоствореного фонду між Україною і США, а 50% буде зараховуватися до державного бюджету. Нардеп наголосив, що йдеться саме про нові ліцензії, а не вже наявні.
“І тому, якщо дивитися з погляду наповнення державного бюджету, то зараз від умов ліцензії або видобутку ми не маємо нічого. А коли будуть інвестовані кошти від фонду, від інвесторів Сполучених Штатів в Україну, почнуться певні доходи, які будуть зараховуватися в державний бюджет і в місцевий бюджет. Тобто ми маємо зараз нуль, а ми будемо мати щось. Так, це 50%”, – сказав депутат.
Крулько також зазначив, що є інша сторона медалі – фонд, який буде створений між Україною і Сполученими Штатами. Кошти, які у нього спрямовуватимуть, потім будуть реінвестовані в українську економіку. Він наголосив, що представники українського парламенту хотіли б, щоб всі кошти йшли до державного бюджету, але нардеп вважає важливішим питання, зокрема, відбудови повоєнної України й участі у цьому іноземних інвестицій.
“Щобільше, я переконаний, що оскільки цей фонд працюватиме за законами штату Делавер, це означає, що він буде максимально прозорий у своїй діяльності. Для мене, як для представника українського народу в парламенті, не важливо прізвище цього інвестора, він буде закордонний, чи він буде український. Бо якщо деякі скоробагатьки, які отримали ліцензії, їх не розробляють, або розробляють і намагаються ухилятися від сплати податків, то бюджет нічого не отримує. То краще ми будемо отримувати гарантовано, за прозорими механізмами і за відсутністю корупціогенних факторів щось у бюджет, а решта буде приходити до нас як інвестиції, ніж так, як зараз, ми не отримуємо нічого, або дуже мало”, – зазначив він.
Верховна Рада України 13 травня у межах реалізації угоди зі США про корисні копалини підтримала за основу зміни до Бюджетного кодексу.