Найбагатші люди світу вразили зростанням прибутків

Найбагатші люди світу вразили зростанням прибутків 1 Багатії подолали новий рубіж.

500 найбагатших людей світу в 2024 році стали значно багатшими, а Ілон Маск, Марк Цукерберг і Дженсен Хуанг досягли нового рубежу: загальної вартості капіталу у $10 трильйонів, пише .

Ключову роль у збільшенні багатства трійці, а також статків Ларрі Еллісона, Джеффа Безоса, Майкла Делла та співзасновників Google Ларрі Пейджа та Сергія Бріна відіграло стрімке зростання американських технологічних компаній.

Вісім технологічних титанів цього року заробили понад $600 мільярдів – це 43% від приросту в $1,5 трильйона серед 500 найбагатших людей, які входять до Bloomberg Billionaires Index.

Але саме Маск — так званий «ліпший друзяка» обраного президента Дональда Трампа після безпрецедентної підтримки його кампанії з переобрання —  цьогоріч лідирує серед найбагатших людей світу.

Його тісні стосунки з майбутнім президентом допомогли збільшити вартість його компаній – Tesla, SpaceX і xAI. Це збільшило його статки до безпрецедентних $442,1 мільярдів доларів, що на $213 мільярдів більше, ніж на початку року. Різниця у $237 мільярдів між ним і Безосом станом на 17 грудня стала найбільшою, коли-небудь зафіксованою між першим і другим місцем у рейтингу Bloomberg.

Загальна вартість відстежуваних Bloomberg Billionaires Index статків на момент закриття в понеділок становила  $9,8 трлн, що трохи нижче від піку 11 грудня в $10,1 трлн після після Різдвяного розпродажу. Відповідно до даних, зібраних Світовим банком, ці статки за розміром подібні до сумарного валового внутрішнього продукту Німеччини, Японії та Австралії.

Ось деякі з найбільших переможців і невдах цього року:

Переможці

:

Дженсен Хуанг: Генеральний директор Nvidia Хуанг став одним із найбільших особистих переможців буму штучного інтелекту, додавши цього року до свого капіталу $76 мільярдів. У 2024 році акції Nvidia зросли майже втричі, і в червні вона вперше стала найдорожчою компанією світу.

Марк Цукерберг: Незважаючи на грандіозний антимонопольний штраф ЄС у розмірі $841 мільйона та коливання інвесторів на початку року щодо багатомільярдного просування компанією штучного інтелекту, генеральний директор Meta додав до свого капіталу $81 мільярд, а акції Meta зросли майже на 70%.

ські мільярдери: Генеральний директор Tencent Holdings Поні Ма, голова правління Xiaomi Лей Цзюнь і співзасновник Cambricon Technologies Чень Тяньші, цьогоріч додали 14% до своїх статків. Їхні прибутки перервали три роки поспіль збитків, що були спричинені триваючою кризою власності та державними обмеженнями потужних технологічних компаній.

Мільярдери віком до 60 років: цього року молоді мільярдери зі списку збільшили свої статки вдвічі більше, ніж їхні старші колеги. Мільярдерів до 60 років у рейтингу 27%.

Невдахи

Французькі мільярдери, що займаються розкішшю: у 2024 році гаманці Бернара Арно, Франсуази Беттанкур Мейєрс і Франсуа Піно, які мають статки від холдингів у секторі предметів розкоші, зазнали значних втрат. Після багатьох років зростання, викликаного зокрема і пандемією, коли розкішні покупки витіснили витрати на ресторани та розваги, уповільнення продажів — особливо на ключовому китайському ринку — коштувало трьом мільярдерам загалом $71 мільярд.

Колін Хуанг: Серед китайських мільярдерів  Хуанг втратив найбільше. Магнат електронної комерції, який стоїть за Temu, у серпні ненадовго став найбагатшою людиною Китаю, але завершив рік зі зниженням на $18 мільярдів після падіння акцій його компанії на 29%  за один день.

Рікардо Салінас: глава Grupo Elektra SAB, мексиканського роздрібного та банківського конгломерату, за один день втратив більше половини свого капіталу. Акції його компанії впали після зізнання  Салінаса у тому, що його обдурив колишній фінансовий радник. 

Карлос Слім: у 2024 році статки Сліма, який має великі частки в латиноамериканському бізнесі в телекомунікаційному, банківському, будівельному та енергетичному секторах, скоротилися на $26 мільярдів. Його багатство постраждало від обмінних курсів — після роки відносної стабільності  песо впав приблизно на 20%. Крім того, ринки уповільнилися після червневої перемоги лівого кандидата Клаудії Шейнбаум на президентських виборах у Мексиці.

Фам Нят Вуонг: на початку року акції в’єтнамського магната, який володіє компаніями, що займаються розвитком нерухомості, роздрібною торгівлею та охороною здоров’я, впали приблизно на 70%. Його збитки значно зросли  через його агресивні плани з розширення. Відтоді акції дещо відновилися, але падіння коштувало Вуонгу майже половини його статків.

 

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності