На перемовинах у Стамбулі США та РФ неофіційно говоритимуть про можливі економічні угоди, – політолог Денисенко

Політичний експерт, журналіст Вадим Денисенко припустив, що під час перемовин у Стамбулі 10 квітня США та РФ неофіційно будуть продовжувати консультації з приводу можливих економічних угод між ними, але вважає, що ніяких реальних просувань не буде

Про це він розповів в етері Еспресо. 

“Це другий раунд переговорів про відновлення дипломатичних стосунків між Росією і Сполученими Штатами Америки. Тобто в даному випадку це буде ключова тема у всякому разі, як офіційно вони заявляють. Неофіційно цілком реально, що будуть продовжуватись якісь консультації з приводу можливих угод економічних між Росією та Сполученими Штатами Америки. Але я думаю, що ніяких реальних подвижок, ніяких реальних сильних рішень там не буде. Тим більше, треба звернути увагу, що від імені Дональда Трампа зроблена заява про те, що американців не цікавить на сьогоднішній момент обмін полоненими заарештованими між США і Російською Федерацією. Тобто, в принципі, це традиційна історія Путіна, який показує, що він нібито готовий до якихось переговорів і з радістю віддає людей, яких він спеціально перед цим заарештував для цього діла. Трамп судячи з усього розуміє цю стратегію Путіна, і тому він сказав, що “Мене не цікавить обмін полоненими, тому що це антуражні історії, а не реальне просування до якихось переговорів”, – розповів він. 

Вадим Денисенко зауважив, що ніякий американський бізнес до Росії не повертається. Повертаються певні торгові бренди, якими й без того торгували через треті країни. А повернення інвестиційного бізнесу, бізнесу пов’язаного із виробництвом, із вкладанням грошей є нереалістичним на сьогоднішній момент.

“Тому з цієї точки зору до повернення бізнесу ще неймовірно далеко і для цього потрібно пройти достатньо серйозні етапи. Відносно покращення стосунків, завжди будь-які покращення стосунків починаються з того, що збільшується кількість консульств, збільшується кількість дипломатів і робиться такий символічний крок до певного перезавантаження. Ну і тому треба також пам’ятати, що якщо на території США повертається російська агентура під виглядом дипломатів, то і в Російську Федерацію повернеться американська агентура під виглядом дипломатів. Але поки що до цього навіть далеко, тому що перший раунд переговорів, який відбувся приблизно два тижні тому, не дав якихось більш-менш вагомих результатів. Переговори тривали 9 годин, але результатів ніяких не було. Зараз Путін не налаштований на будь-які мирні переговори. А в основі будь-якого потепління стосунків будуть стояти мирні переговори, пов’язані з Україною перш за все”, – сказав він. 

Політолог зауважив, що з цієї точки зору, як би Путін не намагався продавати повітря, розповідаючи, що саме Росія можуть вирішити іранську ядерну проблему або ракетну програму Північної Кореї, чи бути посередником між США і Китаєм в майбутніх переговорах, коли б вони не сталися. Але станом на зараз це виглядає як продаж повітря. І Вадим Денисенко вважає, що у Вашингтоні це розуміють. 

“Я вважаю, що Трамп прийняв рішення, що має відбутися ще як мінімум один раунд переговорів. Я вважаю, що десь психологічно він розраховує, що він відкладає рішення десь приблизно на місяць. Місяць – це не точна цифра, але плюс-мінус на чотири, п’ять, шість тижнів він відкладає рішення. І після цього може бути прийнято два рішення прямо протилежні. Перше, це справді введення достатньо жорстких санкцій, які анонсував Ліндсі Грем, які по суті передбачають, що, якщо російська нафта торгується незаконно, то на країну, яка купує цю нафту, накладається мито 500%. Я вважаю, цей варіант не дуже реалістичним, але він існує. Другий варіант – це справа буде спущена на певний гальмах і Трамп переключиться на третю сторону. Ну, звичайно, ми не можемо відкидати те, що, справді, вдасться добитися перемир’я на 30 днів або чогось подібного. Але з моєї точки зору, вірогідність цього сценарія надмаленька на сьогоднішній день”, – додав політолог.

  • 25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Київ, Вашингтон і Москва погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.
  • 26 березня зазначалося, що умови Росії щодо домовленості про режим тиші у Чорному морі включають зняття європейських санкцій.
  • 10 квітня у турецькому Стамбулі відбудеться новий раунд переговорів між Сполученими Штатами та Росією. Представники говоритимуть про нормалізацію роботи посольств.

Джерело

Дональд ТрампКиївська областьРосіяСША