На форумі з фінтехнологій у Києві підписали меморандум про відповідальне кредитування: деталі Новини

На форумі з фінтехнологій у Києві підписали меморандум про відповідальне кредитування: деталі Новини 1

Всеукраїнський форум із фінансових технологій зібрав у Києві представників держави, фінансового сектору й технологічних компаній

Про це йдеться у сюжеті Еспресо.

Захід організувала Асоціація українських банків. Ключова тема – розвиток фінансових технологій в Україні та роль небанківського кредитування у підтримці громадян і бізнесу в умовах війни.

“Фінансова система – це кровоносна система економіки… Сучасну економіку неможливо уявити й без фінтехкомпаній, які є серцем фінансової системи. Бо без технічних рішень, без їхнього обслуговування взагалі неможливий розвиток країни сьогодні”, – зазначив голова фінкомітету ВР .

Однією з ключових подій стала дискусія про мікрофінансування. Провідні компанії ділилися баченням майбутнього кредитування та фінансових технологій. Одна з таких – Bank ID.

Як розповів журналістам CEO Mycredit Владислав Білан, раніше, коли не було Bank ID, зловмисники могли знайти паспортні дані громадянина й від третьої особи отримати кредит. Зараз клієнти більш захищені, оскільки для операції потрібно увійти або відсканувати палець.

Fintech-технології більш гнучкі та мобільні до кризових ситуацій, кажуть представники форуму. Банки ж більш консервативні в оцінюванні ризиків.

Результатом форуму стало підписання Меморандуму про забезпечення відповідального кредитування. Його мета – забезпечити прозорість ринку, підвищити відповідальність фінансових установ перед клієнтами та гармонізувати українське законодавство з європейськими стандартами.

“Меморандум – це своєрідний кодекс етики, кодекс поведінки фінансових компаній на ринку. Фінкомпанії, які підписали Меморандум, зобов’язалися дотримуватися важливих принципів Концепції відповідального кредитування та Стратегії з розвитку кредитування, які визначені Національним банком України. Меморандум розроблений Комітетом з небанківського кредитування Асоціації українських банків і є прикладом саморегуляції фінансового сектору України. Ми розраховуємо, що до підписання Меморандуму долучаться й інші фінансові установи”, – розповів журналістам президент АУБ Андрій Дубас.

Меморандум визначає низку принципів, яких мають дотримуватись підписанти у своїй діяльності, зокрема:

  • Прозорість умов кредитування: Надання споживачам повної та зрозумілої інформації про умови кредитування, реальну вартість позики та можливі комісії.
    Відповідальна оцінка кредитоспроможності: Впровадження практик оцінки фінансових можливостей позичальників для запобігання надмірному борговому навантаженню.
    Етичні стандарти стягнення заборгованості: Забезпечення взаємодії з боржниками на основі етичних принципів, без застосування агресивних методів стягнення заборгованості.
    Відкрита комунікація з позичальниками: Створення умов для діалогу між кредиторами та позичальниками, що дозволяє швидко та ефективно вирішувати фінансові труднощі клієнтів.
  • Саморегулювання та взаємодія між учасниками ринку: Впровадження механізмів саморегулювання та взаємодії між учасниками ринку для підвищення довіри до небанківського кредитування.

Також Меморандум передбачає:

  • Дотримання межі 1% денної ставки для кредитування фізичних осіб.
  • Використання ризик-орієнтованого підходу при оцінці платоспроможності позичальників.
  • Пильну увагу при наданні клієнтам деяких видів кредитів у нічний час доби.
  • Прозорість та відповідальність у співпраці з колекторськими компаніями, дотримання етичних стандартів роботи з боржниками.
  • Неприпустимість володіння або управління фінансовими установами громадянами країни-агресора або особами, пов’язаними з нею.

В Асоціації українських банків зазначають, що в умовах воєнного стану споживче кредитування відіграє значущу, важливу роль у задоволенні нагальних фінансових потреб населення. Воно забезпечує оперативний доступ до необхідних коштів для громадян, які зіткнулися з тимчасовими фінансовими труднощами, дозволяючи їм швидко розв’язувати нагальні питання. 

Окрім цього, Меморандум спрямований на розвиток небанківського кредитування малого бізнесу, соціального підприємництва. Доступ підприємців до небанківського кредитування сприятиме розвитку економіки, створенню нових робочих місць, залученню інвестицій та підвищенню економічної активності в країні. Розвиток підприємництва в Україні є одним з ключових елементів економічного відновлення. Завдяки принципам відповідального небанківського кредитування підприємці зможуть отримати більше можливостей для розвитку.

Всеукраїнський форум із фінансових технологій демонструє: попри виклики Україна залишається перспективною для інвесторів. Фінансові інновації та відповідальне кредитування сприятимуть економічній стабільності та відновленню країни.

У межах Всеукраїнського форуму з фінансових технологій Асоціація українських банків разом з БФ “Повернись живим” ініціювали збір на захист нашої ППО від російських розвідувальних БпЛА. Долучитися до збору можна за QR-кодом або за посиланням – “РЕБНЕМО ТАК РЕБНЕМО”.

На форумі з фінтехнологій у Києві підписали меморандум про відповідальне кредитування: деталі Новини 2

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності