Під час поїздки до Південно-Східної Азії, китайський лідер Сі Цзіньпін просував ідею "азійської родини" та закликав до регіональної єдності, намагаючись протистояти тиску з боку Сполучених Штатів, які намагаються змусити ці країни обмежити торговельні зв’язки з Пекіном
Про це пишеBloomberg.
“Китай і Малайзія будуть разом з країнами регіону боротися з підводними течіями геополітичного і блокового протистояння. Разом ми захистимо світлі перспективи нашої азіатської сім’ї”, – сказав Сі Цзіньпін в адміністративній столиці Малайзії Путраджаї.
Як зазначають автори, Сі зробив Південно-Східну Азію пунктом першого закордонного візиту цього року, прагнучи завадити країнам регіону укладати угоди зі США, які можуть зашкодити Китаю.
У спільній заяві, що була оприлюднена у четвер, Китай і Малайзія домовилися про поглиблення співпраці у сфері промисловості, логістики, цифрових технологій та людського капіталу. Сторони зобов’язалися впроваджувати П’ятирічну програму економічного та торговельного співробітництва та будувати “високорівневу стратегічну малайзійсько-китайську спільноту”.
Перед візитом до Камбоджі китайський лідер опублікував колонку у місцевій пресі, де знову, хоча й опосередковано, розкритикував Сполучені Штати. Він закликав “протистояти гегемонізму та політиці сили” й засудив будь-які спроби зовнішнього втручання у внутрішні справи країн регіону.
Заяви Сі прозвучали на тлі загострення торговельної війни між Пекіном і Вашингтоном. Як відмітили у Bloomberg, США готуються закликати інші країни вжити заходів для обмеження виробничої потужності Китаю, зокрема запровадити так звані вторинні мита на китайські товари в обмін на тарифні поступки.
- 10 квітня тарифи США на товари з Китаю сягнули 145% через попередній указ президента Дональда Трампа про 20-відсоткові мита стосовно фентанілу.
- Згодом Китай оголосив, що підвищує мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%.