Юлія Сірко, народна депутатка України, зазначила, що угода про надра між Україною та США не повинна визнавати якісь незрозумілі борги, не давати монополію американцям на розподіл українських ресурсів і має враховувати безпекові гарантії
Про це вона розповіла в етері Еспресо.
“Щодо угоди про корисні копалини України зі США, то тут можуть бути три ризики. Перший – ця угода може визнати якісь незрозумілі борги, які не є боргами, а були, скоріше, грантовою допомогою Україні. А щодо передачі нам американського озброєння, то дохід від цієї зброї залишився в американських виробників на території Сполучених Штатів”, – зауважила народна депутатка України.
За її словами, другий ризик – монополія американців на те, як розподіляються доходи від українських ресурсів, бо, кажучи іншими словами, може відбутися економічна колонізація.
“Третій – ця угода ніяк не враховує безпекових гарантій. Насправді ми укладаємо ці всі угоди й говоримо про них для того, щоб отримати гарантії безпеки, які можуть різними. Якщо ці три пункти не перетинаються, то я не бачу проблем, щоб українська економіка отримала інвестиції від США: ми б мали спільні підприємства, робочі місця, тобто це було б корисно для економік обох країн. Але зі всім тим, ми маємо розуміти, що ці три основні “червоні лінії” не перетинаються”, – підкреслила Юлія Сірко.
- 15 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що цього тижня триватимуть перемовини між Україною та США щодо угоди про рідкісноземельні елементи.
- 16 квітня перша віцепремʼєр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що в переговорах України й США стосовно угоди про рідкісноземельні мінерали є позитивний крок, який домовилися зафіксувати в меморандумі про наміри.