Мита Трампа – що може помʼякшити кризу

Мита Трампа - що може помʼякшити кризу 1 Трамп поставив на міжнародному економічному праві жирний хрест. 

Аналітики сподіваються, що наслідки він нових тарифів Трампа намагатиметься пом’якшити Федеральний резерв , хоча його рішення простими не будуть. Про це пише Юлiя Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA, у статті “Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ”. 

“З одного боку, підвищення інфляції вимагатиме від них жорсткої монетарної політики, тобто підвищення ключової ставки. Натомість підтримка економічного зростання та стримування безробіття потребуватимуть, з іншого боку, зниження ключової ставки та режиму монетарного пом’якшення”, – пише вона. 

Вибір Федеральної резервної системи, крім іншого, визначить глибину глобальної кризи, адже облікова ставка ФРС напряму впливає на фондовий ринок США — букет глобальних компаній. Якщо ставка підвищується, то, з одного боку, зростають витрати компаній на обслуговування боргів, які всі вони мають, а значить, скорочуються прибутки, з іншого — ціни на акції компаній знижуються, адже здебільшого вони прив’язані до прогнозованих майбутніх грошових потоків. Власне, ринки вже відреагували легкою панікою: індекс Dow Jones втратив 2,7%, індекс S&P500 — понад 3,2, індекс Nasdaq — 4%.

“Отже, маємо такі фактори, які потенційно можуть розхитати світову економіку: власне, безпрецедентний масштаб поширення мит і розміри ставок; імовірність стагнації у першій економіці світу, що вплине на всіх її партнерів; її опосередкований вплив на фондовий ринок і прибутки глобальних компаній; очікуваний спад у другій економіці світу та вплив на її основних партнерів; імовірні дзеркальні мита у відповідь від решти країн. Охолодження буде стільки, що мало не здаватиметься, але панікувати зарано”, – додала вона. 

На її думку, додаткова диверсифікація, як і незначне охолодження цілком можуть виявитися не тортурами, а оздоровчими процедурами. Тим паче що зухвалі мита Трампа, впроваджені без жодних передбачених консультацій із Світовою організацією торгівлі, ставлять на міжнародному економічному праві такий же жирний хрест, який вторгнення Путіна в Україну поставило на міжнародному праві. Тож загартовуватися давно час.

З іншими статтями авторки можна ознайомитися за посиланням. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності