Мита Трампа можуть ускладнити виробництво зброї у США, – Politico
Програма мит президента США Дональда Трампа, якщо її реалізувати, як планувалося, може зробити американську зброю дорожчою та заплутати глобальні ланцюги поставок Пентагона
Про це пише Politico.
Видання наголошує, що програма мит Трампа на весь імпорт буде реалізована за задумом президента США, то це може заплутати глобальні ланцюги поставок, які Пентагон створював десятиліттями, зробити американську зброю дорожчою та ускладнити міжнародні зусилля протистояння Китаю — наприклад, створення спільних підприємств із Сполученого Королівства та Австралії з будівництва підводних човнів.
На думку 12 дипломатів, законодавців, чиновників і аналітиків оборонної промисловості, підхід Америки до самостійності в поєднанні з цими ширшими загрозами може змусити скептично налаштованих партнерів шукати співпрацю деінде. Це знищить галузь, яка озброює більшу частину світу.
Трамп розглядає свій тарифний план як трансформаційний крок для вирівнювання торгівлі та повернення втрачених доходів країні. Але це ризикує зруйнувати інші його обіцянки перетворити США на індустріальний центр і мінімізувати могутність Китаю, зауважило Politico.
Білий дім у своєму виконавчому розпорядженні про введення мит зазначив, що США повинні виробляти запчастини “без надмірної залежності від імпорту для основних матеріалів”.
“Але це набагато легше написати в документі, ніж зробити. Пентагон витратив десятиліття на створення, фінансування та розвиток глобальної мережі постачальників і компаній, які тепер стикаються з тарифами. За відсутності вилучень для оборони адміністрація могла б скасувати більшу частину цієї роботи, затримуючи виробництво зброї американського виробництва для країни та інших покупців”, – пише Politico.
“Буде дефіцит поставок, око за око, і наші союзники та інші партнери збираються вжити заходів у відповідь. Деякі потенційно життєво важливі матеріали або коштуватимуть набагато дорожче, ніж вони робили, або просто не будуть доступні”, — сказав Білл Грінволт, колишній чиновник із закупівель Пентагону.
Тарифи від 20% на імпорт з ЄС до 10% на товари Британії та Австралії — також, ймовірно, перевернуть співпрацю в галузі оборони, яка давно вважалася успішною спільною діяльністю.
Такі програми включають винищувач F-35, яким керують 20 країн, а також важливі проєкти ракетної та протиповітряної оборони з Норвегією та Ізраїлем.
Ці та інші проєкти є ключовими для оборони в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні, де союзники намагаються випередити Росію та Китай.
“Ми розраховуємо на найкраще обладнання від США. Європейський промисловий потенціал значно покращився, і ми хочемо бути постачальниками безпеки, а не просто споживачами”, — сказав європейський чиновник, додавши, що це означає потребу більше інвестувати в європейське виробництво, щоб зменшити залежність від американських матеріалів для зброї.
Одна з ініціатив, яка об’єднала Австралію, Велику Британію та США для будівництва атомних підводних човнів і обміну технологіями, може завершитися, якщо ціни на запчастини стануть занадто високими.
- Дональд Трамп оголосив про введення мит у розмірі щонайменше 10% на більшість імпортних товарів, що надходять до Сполучених Штатів. Нові тарифи набудуть чинності 9 квітня
- Канада 3 квітня ввела 25% тарифи на імпорт транспортних засобів із США
- Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп не поділяє негативної реакції ринку щодо введення мит на імпорт товарів у США, і вважає, що “все йде дуже добре”.