Лукашенко готовий прийняти 150 тисяч трудових мігрантів з Пакистану

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 11 та 12 квітня 2025 року виступив із заявами щодо запрошення до очолюваної ним країни тисяч "фахівців" з Пакистану

Спершу він повідомив про це під час зустрічі у Мінську з пакистанським прем’єром Шахбазом Шарифом, що був у нього з офіційний візитом, передає БЕЛТА.

“Тих галузей, про які ми попросимо. І керівництво Пакистану допоможе нам підібрати таких людей. Нехай це буде 100 тисяч, можливо, 120-150 тисяч цих фахівців”, – зазначив 11 квітня білоруський диктатор.

12 квітня Лукашенко продовжив цю тему й наголосив, що йому з Пакистану потрібна не молодь, а переважно сімейні люди – разом зі своїми родинами.

“І краще – сім’ями. Якщо сім’я приїхала, вони працюватимуть”, – сказав він.

Читайте також: У міноборони Польщі заявили про загострення ситуації з мігрантами на польсько-білоруському кордоні

Наразі будуть вироблятися підходи у цьому питанні. За словами Лукашенка, “ми готові у Вітебській, Гомельській, Могильоввській областях прийняти вашу (з Пакистану – ред.) робочу силу”.

Наприклад, є зацікавленість залучити пакистанців до роботи на Барановицькому текстильному комбінаті. Мова про виробника тканин та текстилю для дому (бренд “Блакит”).

“Ми їм створимо такі ж умови, як для білорусів”, – запевнив Лукашенко. Зараз вирішується питання про чисельність та професійну належність тих, хто необхідний цьому підприємству, конкретизував Лукашенко.

Слід нагадати, що перед цим до Білорусі масово доставлялися громадяни Сирії та Іраку, що потім атакували кордон з Польщею.

  • За оцінками незалежних соціологів, після придушення масових протестів під час фальсифікації результатів президентських виборів 2020 року з Білорусі виїхало 400-500 тис. осіб, або 10% від активно залучених до економічних процесів білорусів. Це переважно інтелігенція, кваліфіковані робітники та представники малого бізнесу.
  • Також у Білорусі має місце падіння народжуваності, що підсилена наслідками Чорнобильської екологічної катастрофи.

Джерело

БілорусьІракМоваПольщаСирія