Літій подорожчав 11 серпня після закриття найбільшої шахти у Китаї

Літій подорожчав 11 серпня після закриття найбільшої шахти у Китаї 1

Ціни на літій, який використовується для виробництва акумуляторів, різко зросли у понеділок, 11 серпня. Це сталося на тлі закриття однієї з найбільших літієвих шахт у Китаї.

Компанія Contemporary Amperex Technology (CATL), найбільший у світі виробник акумуляторів, підтвердила закриття своєї шахти Jianxiawo у Китаї після закінчення терміну ліцензії.

За даними , видобуток буде закрито щонайменше на три місяці. На цю шахту припадає близько 6% світового видобутку літію, тоді як на інші шахти в регіоні припадає щонайменше ще 5%.

Такий крок компанії-гіганта сколихнув ринок. Ціни на метал для акумуляторів на ф’ючерсній біржі Гуанчжоу зросли на денний ліміт. Акції китайської компанії Tianqi Lithium зросли на 19%, а Ganfeng Lithium – на 21%.

Як відомо, наразі виробники літію борються з глобальним надлишком пропозиції. Він посилюється перешкодами у попиті на електромобілі, зокрема через скасування президентом Дональдом Трампом пільг для цієї галузі.

Додамо, що літій – це легкий метал, який характеризується високою реакційною здатністю та використовується в різних галузях, включаючи медицину, електроніку та виробництво акумуляторів.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності