Легалізація праці в Україні – результатів поки що немає

Легалізація праці в Україні - результатів поки що немає 1 Нелегальна праця активно використовується в торгівлі, громадському харчуванні, на будівництві та в сільському господарстві.

В Україні, як і раніше, процвітає неофіційне наймання працівників. Люди погоджуються на такі умови через низку причин, але при цьому вони не мають ні стажу, ні офіційних відрахувань від зарплати, а отже, можуть розраховувати хіба що на соціальну пенсію – на 2361 грн на місяць. Про це пише Віктор Конєв, журналіст ZN.UA, у статті “Як вибратися з пастки мінімальних внесків і збільшити свою пенсію”.

Соціальна пенсія розраховується як різниця між середньомісячним доходом сім’ї на одного члена сім’ї за півроку і прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (зараз це 2361 грн).

“Найчастіше нелегальна праця використовується в торгівлі, громадському харчуванні, на будівництві та в сільському господарстві. Здається, що рік-два такої роботи не вплинуть ні на що, але що більше у вас необлікованого стажу, то гірше ваше майбутнє: доведеться або “допрацьовувати” зайве, або жити вкрай бідно”, – зазначає автор.

До слова, кількість нелегально працевлаштованих українців встановити важко – Держстат не збирає ці дані через війну, але, безсумнівно, рахунок йде на мільйони працездатних.

Зворотний бік “тіньової” медалі – недостатні внески для виплат нинішнім пенсіонерам. Навіть якщо вас не дуже турбує проблема тіньового ринку праці зараз, вона точно стане для вас актуальною після виходу на пенсію. Адже чим більше трудової “тіні”, тим меншою у вас буде пенсія. У довгостроковій перспективі всі в країні зацікавлені в легальному працевлаштуванні з чесними ринковими зарплатами, але короткострокові інтереси раз по раз перемагають.

З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності