Курс валют – міжнародних резервів України достатньо для стабільності
Наразі міжнародні резерви на історичному максимумі.
З початку цього року року міжнародні резерви зросли на 6,6% (+2,9 млрд. дол), а від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну – на 68,2% (+18,9 млрд. дол.). Завдяки резервам вдалося компенсували відплив валюти через валютні інтервенції НБУ (2,2 млрд. дол.) та виплати за валютним держборгом (0,6 млрд. дол.). Про це повідомив Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
За його словами, міжнародні резерви зросли, насамперед, через значні обсяги надходжень від міжнародних партнерів – 6,1 млрд. дол. пільгового фінансування від ЄС через механізми Ukraine Facility та ERA, та надходження від інших партнерів через Світовий банк. Також через розміщення валютних ОВДП і переоцінки валютних цінностей до резервів надійшло 0,2 і 0,7 млрд. дол. відповідно.
“Поточний рівень резервів також повністю покриває планові виплати за основною сумою короткострокового зовнішнього боргу і відсотків по зовнішньому боргу у наступні 12 місяців (41,6 млрд. дол. на кінець 2024 року)”, – наголосив він.
Іншими словами, поточний рівень міжнародних резервів залишається достатнім у короткостроковій перспективі для покриття необхідних валютних платежів (оплати імпортних контрактів, виплат по зовнішньому боргу). Це є вагомий фактор для стабілізації валютних очікувань.