Курс долара найближчим часом зростати не буде

Курс долара найближчим часом зростати не буде 1

Падіння курсу долара, що спостерігалося протягом двох місяців, у березні зупинилося. Поточний курс трохи вище 41,5 грн/долар влаштовує .

Як зазначається в огляді, за підсумками минулого тижня (17-21 березня) НБУ майже не змінив офіційний курс, незначно збільшивши інтервенції.

Загалом ситуація на валютному ринку змінилася несуттєво. Валютні інтервенції НБУ зросли на 18% до 644 млн доларів, що лише на 5% більше, ніж середньотижневий обсяг від початку повномасштабної війни.

Курс долара найближчим часом зростати не буде 2

Збільшення інтервенцій дозволило НБУ фактично не змінити офіційний курс гривні, тож він збільшив вартість американської валюти лише на дві копійки за підсумками тижня, до 41,52 гривень. Готівкова вартість долара в системно важливих банках за підсумками тижня зросла до 41,2-41,8 грн/долар, або менше ніж на 0,1%, йдеться в огляді.

“Поточні дії НБУ показують, що регулятор вважає курс трошки вище 41,5 грн/долар цілком комфортним і докладає зусиль для стримання подальшого ослаблення гривні за рахунок більших інтервенцій”, – вважають аналітики

На їхню думку, валютний ринок наразі цілком стабільний із відносно великим, але усталеним дефіцитом.

“Це означає, що НБУ може зберігати такий підхід і в найближчі тижні, якщо не відбуватиметься різкого та значного збільшення купівлі валюти на міжбанківському ринку”, – йдеться в огляді.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності