Вплив криптобірж на політику Сполучених Штатів Америки наразі значний. Родина президента Дональда Трампа активно просуває криптовалюти, що є “найбільшим джерелом її багатства”. Про це пише видання The Economist.
На це звернув увагу народний депутат Ярослав Железняк: “Вона (криптовалюта – ред.) там вже не про свободу від держави — вона стала частиною великої політики… Найбільші виборчі донори у США зараз — криптобіржі. Спеціальні фонди, пов’язані з індустрією, витратили понад $130 млн на підтримку лояльних політиків та “злив” тих, хто був проти. Його реклама допомогла прибрати Кеті Портер зі списку кандидатів до Сенату. А Ripple, Coinbase і венчурний фонд Andreessen Horowitz стали головними донорами”, – зазначив депутат.
Видання зазначає, що останні пів року криптовалюта відіграє нову роль у центрі американського суспільного життя: “Кілька урядовців мають великі інвестиції в цифрові активи. Криптоентузіасти допомагають керувати регуляторними органами. Найбільші компанії галузі є одними з найбільших донорів виборчих кампаній, а біржі та емітенти виділяють сотні мільйонів на захист дружніх законодавців і розгром їхніх опонентів“.
Наразі сини президента рекламують свої криптовалютні підприємства по всьому світу. Найбільші інвестори в мем-монету пана Трампа отримують можливість повечеряти з президентом. Статки першої сім’ї зараз обчислюються мільярдами, що робить криптовалюту, можливо, найбільшим джерелом її багатства.
“Гравці ринку стверджують, що у них не було іншої альтернативи, окрім як вести брудну боротьбу в Америці, коли Джо Байден був у Білому домі… Зараз регуляторний маятник сильно хитнувся в протилежний бік, і більшість справ проти криптовалютних компаній було закрито“, – вказано в статті.
Вплив на війну між Індією та Пакистаном
В іншій статті The Economist припускає, що зацікавленість Трампа в крипті вплинула на хід війни між Індією та Пакистаном.
Так, у квітні уряд Пакистану підписав договір із криптокомпанією, що належить родині Трампа — WLF. Вони домовились разом розвивати блокчейн і запускати токени. Через два тижні Трамп раптово “домовився” про припинення вогню між Пакистаном та Індією. Багато хто вважає, що ця “мирна угода” була дуже вигідна саме Пакистану.