Кредити для бізнесу в Україні – які головні тенденції ринку

Попит на кредити для бізнесу є, незважаючи на війну. 

Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 13%, що дозволяє зберегти максимально лояльні умови для малого та середнього бізнесу за державними кредитними програмами. Про це повідомила директор департаменту малого та середнього бізнесу “Глобус Банку” Оксана Шульга, передає businessua.com.

“Наразі вплив інфляції на економіку є контрольованим. А на тлі позитивних новин про виділення країнами G7 кредиту на $50 млрд фактично підтримає економіку та дасть змогу спрямувати зусилля на її подальший розвиток, зокрема і на державні кредитні програми для малого та середнього бізнесу”, – зазначила Шульга.

За її словами, бізнес в Україні продовжує звикати до викликів війни і навіть за таких умов намагається розвивати власну справу. Так, з січня по листопад понад 65% всіх виданих кредитів малому та середньому бізнесу припадає саме на державні програми, і близько 35% є цільовими кредитами комерційних банків на придбання основних засобів бізнесу:

“Як і торік, саме державні кредитні програми стимулюють розвиток банківського кредитування, що є вкрай важливим в непростих умовах війни”.

Як писало ZN.UA, піднявши надміру ставку в минулому, центральний банк України сам собі обмежив монетарний простір. Стабілізаційний ресурс ключової ставки давно вичерпаний. Її підвищення зараз не додасть стабільності економіці, а лише призведе до розширення процентної маржі банків і збільшення їхніх прибутків за рахунок держави. Про це читайте у матеріалі “Неприборкана інфляція, або Кому вигідна висока облікова ставка НБУ“. 

Джерело

G7НБУ