Київ 22 травня звернувся до Євросоюзу з ініціативою щодо партнерської участі у фінансуванні Збройних Сил України та подальшої інтеграції української армії в оборонну структуру Європи
Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.
На зустрічі фінансового блоку “Великої сімки” (G7) Київ запропонував європейським союзникам долучитися до фінансування української армії.
Він зазначив, що на даний момент триває обговорення щодо інтеграції військового потенціалу України в європейську оборонну систему.
“Впевнений, що таке рішення має ряд стратегічних переваг для України, зокрема збереження фінансової стабільності у 2026 році і надалі, а для ЄС – убезпечення від потенційної російської агресії. Адже українська армія має весь необхідний для цього досвід”, – сказав Марченко.
Він пояснив, що витрати на підтримку української армії задля європейської безпеки становитимуть незначну частину сукупного ВВП Євросоюзу. Ці витрати можуть бути розподілені між зацікавленими країнами та враховані як частина їхніх оборонних витрат у рамках зобов’язань перед НАТО.
“Наголосив, що підтримка України — це інвестиція в стабільність Європи. А посилення обороноздатності — не політичний вибір, а нагальна потреба. Діяти треба вже сьогодні, щоб бути сильними в майбутньому”, – написав Марченко.
- 20 травня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс закликав європейські країни наслідувати приклад Латвії, яка виділяє 0,25% ВВП на військову допомогу Україні, щоб посилити підтримку української армії. Він вважає, що це дозволить вести переговори з Росією з позиції сили та сприяти встановленню справедливого миру.
- 21 травня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що країни Євросоюзу вже надав Україні дві третини від обіцяних 2 мільйонів артилерійських снарядів.